Reklamsız Sözcü

Manisa`dan Dargeçitli çocuklara yılbaşı hediyesi

Manisa`dan Dargeçitli çocuklara yılbaşı hediyesi

android-time 18:27 30 Aralık 2015
Manisa`dan Dargeçitli çocuklara yılbaşı hediyesi
Manisa`dan Dargeçitli çocuklara yılbaşı hediyesi

İlker KILIÇASLANMANİSA,(DHA) – MANİSA`da yaşayan ziraat mühendisi Mustafa Başgülşen, Mardin`in Dargeçit İlçesi`ndeki çocuklara dağıtılmak üzere oyuncak ve kitap gönderdi.

Ziraat Mühendisi Mustafa Başgülşen, Mardin`in Dargeçit İlçesi`nde PKK ile çatışmaların altında yaşamını sürdüren çocukların, televizyonda izlediği görüntülerinden etkilendiğini söyleyerek onlara yılbaşı hediyesi gönderdiğini belirtti. Sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı Dargeçit İlçesi`ndeki çocuklara 6 kitap ve 6 oyuncaktan oluşan bir koli gönderen Başgülşen, Dargeçit Kaymakamlığı`nın hediyeleri bölgedeki çocuklara dağıtacağını açıkladı. Başgülşen, PTT`ye verdiği kolilere bir de yılbaşı tebrik kartı ekledi.

Başgülşen, `Televizyondan takip ediyorum, oyun oynamaları gereken sokaklar hendeklerle yarılmış. Gitmeleri gereken okullar yakılıp yıkılmış. Böylesine anlam veremediği bir ortamda silah uğultuları altında 3 hafta boyunca, evinde, bir göz odada nasıl kapalı kalabildiler? Bir an onların yerine kendimi koydum. Onlar bizim geleceğimiz. Ekmek ve benzeri yardımları Kaymakamlık yaparken karşılaştıkları çocukları bu oyuncaklardan verebilirlerse çok sevinirim` dedi.

DEVLETE `SAHİP ÇIKMA` ÇAĞRISI

Çatışmaların sürdüğü bölgedeki çocuklara iyi bir gelecek hazırlanması gerektiğini de vurgulayan Başgülşen, devletin çatışmanın yaşandığı ilçelere sahip çıkması için çağrı yaptı. Başgülşen `Bu hiç anlam veremedikleri ortamda umarım psikolojileri daha fazla bozulmaz. Devlete sesleniyorum: Türkiye`nin en güzel opera ve tiyatro salonlarını şu an sokağa çıkma yasağı olan ilçelere yapsınlar. Bütün sanatçılar bu olaylar bittikten sonra her hafta bu ilçelere giderek konserler versinler. Ayrıca Manisalı hayırseverlerimizi de benim gibi yardımlarda bulunmaya davet ediyorum` diye konuştu.

Başgülşen açıklamasının ardından oyuncak ve kitapları Dargeçit İlçesi`ne gönderilmek üzere PTT görevlilerine teslim etti.

DHA-Genel – Türkiye-Manisa – İlker KILIÇASLAN
2015-12-30 18:22:21

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more