Reklamsız Sözcü

Mardin’de 3 PKK’lı öldürüldü

Genelkurmay'ın terör örgütü PKK'ya yönelik Mardin'in Nusaybin ilçesinde başlattığı operasyonda 3 terörist öldürülürken, operasyonun detayları da paylaşıldı.

android-time 11:52 10 Aralık 2015
Mardin’de 3 PKK’lı öldürüldü
Genelkurmay'ın terör örgütü PKK'ya yönelik Mardin'in Nusaybin ilçesinde başlattığı operasyonda 3 terörist öldürülürken, operasyonun detayları da paylaşıldı.

Terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlar devam ediyor. Nusaybin’de başlatılan kapsamlı operasyonda 3 terörist ölü olarak ele geçirilirken, teröristlerin, Nusaybin ve Artuklu ilçelerindeki saldırıları gerçekleştirenler olduğu belirtildi.

FOTO: DHA/ Mardin’in Nusaybin ilçesindeki operasyonun gerçekleştiği bölge

Mardin Nusaybin’de 13 Kasım 2015 tarihinden itibaren sözde öz yönetim ilanı birlikte mahalle girişleri ve caddeler kapatılmış, kazılan hendekler mayın ve EYP ile tuzaklanmış ve güvenlik güçlerine karşı silahlı saldırı faaliyetleri gerçekleştirildi.

FOTO: DHA/ Operasyonda öldürülen PKK’lılara ait kalaşnikof marka silahlar ve şarjörleri…

02 aralık 2015 tarihinde Mardin Artuklu ilçesi Meydanbaşı mevkiinde askeri personeli taşıyan servis aracının geçişi esnasında mayın/EYP’li saldırı sonucunda bir askeri personel şehit oldu. 6 aralık 2015 tarihinde Mardin Nusaybin Duruca mahallesi bölgesinde askeri aracın geçişi esnasında mayın/EYP patlatılması sonucu 6 askeri personel yaralandı.

FOTO: DHA / Mehmetçik, PKK’nın mağaralarına böyle girdi…

Mardin’de 3 saldırıyı gerçekleştirdikleri belirtilen PKK’lı teröristlere yönelik ‘Şehit Astsubay Üstçavuş İlker Düzova’ Operasyou’nu (Atmaca-4) başlatıldı. Dün saat 14.45 sıralarında Mardin Nusaybin Serikanya Mahallesi bölgesinde güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çatışma çıktı. Çıkan çatışmada silah, teçhizat ve malzemeleri ile birlikte 3 PKK’lı terörist etkisiz hale getirilerek ölü ele geçirildi.

DHA

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more