Reklamsız Sözcü

Milletvekili Öz, dağda çoban ziyaretinde koyun güttü

Milletvekili Öz, dağda çoban ziyaretinde koyun güttü

android-time 10:32 30 Aralık 2015
Milletvekili Öz, dağda çoban ziyaretinde koyun güttü
Milletvekili Öz, dağda çoban ziyaretinde koyun güttü

Burhan CEYHANSÖKE (Aydın), (DHA) – AK Parti Aydın Milletvekili Abdurahman Öz, Aydın`ın Söke ilçesi, Çalıköy Mahallesi`nde çobanlık yapan 60 yaşındaki Nuri Ozan`ı dağda ziyaret etti. Kendisinin de koyunları olduğunu belirten Öz, çobanlığı iyi bildiğini belirterek hayvancılığa destek olacaklarını söyledi.

AK Parti Aydın Milletvekili Abdurahan Öz, 7 Haziran Genel Seçimleri öncesi partisinin Söke ilçe başkanlığına ziyaretinde koyunlarını bırakarak parti binasına gelen Nuri Ozan`a, `Seninle birlikte koyun gütmeye geleceğim` diye verdiği sözü yerine getirerek, 40 yıllık çobanı dağda koyunlarının yanında ziyaret etti.

`BENİM DE KOYUNLARIM VAR`

Abdurahman Öz, `Milletvekili olmadan önce Ankara`da Başbakan`ın avukatlığını yapıyordum. Avukatlık zor ve yoğun bir iştir. Siyasette zaten başlı başına yoğundur. Beş yıldan beri benim de koyunlarım var. Yoğunlukta bunaldığımda, daraldığımda kendimi yenilememi hissetmem gerektiğinde, köye giderek bir iki saat aynı bu arazi şartlarında koyunların başında olurum. Bu beni rahatlatır. Bunun adına koyun gütme de diyebilirsiniz, dinlenme de diyebilirsiniz veya doğa sporu da diyebilirsiniz` dedi.

AYDIN TARIMINA 350 MİLYON DESTEK

Ziyaretin asıl amacının AK Parti hükümetinin tarıma verdiği destekleri de bir şekilde yerinde görmek olduğunu belirten Milletvekili Öz, `2014 yılında 121 aileye Aydın`da koyun ve keçi için destek verildi. Toplam hayvan sayımız 17 bin 203`tür. Bu hayvan yetiştiricilerine 344 bin TL`de Aydın`da koyun ve keçi desteği verildi. 2015 yılında Aydın`a yaptığımız destek ise 350 milyon TL civarında. Aydın-İzmir Otoyolunun bir kilometresi 10 milyon TL`ye mal oluyor. Bu şu demek Aydın-Denizli arasında yapılacak olan otoyol Aydın çiftçisine iki yılda verilen parayla yapılabilecek durumdadır. Aydın çiftçisinde bunun bilincinde olduğunu biliyoruz. Nuri Ozan`ı bu anlamda tebrik ediyorum şu an gördük doğayla da başbaşayız. AK Parti Hükümeti`nin hem gençlere hem de çiftçiye büyük destekleri var. Ben de burada hükümet adına gençlere hem tarımsal hemde hayvancılık anlamında destek vereceğime söz veriyorum` diye konuştu.

ÜNİVERSİTEYİ BIRAKTI ÇOBANLIĞI TERCİH ETTİ

Doğayı ve hayvanları çok sevdiğini ifade eden Nuri Ozan ise 1973 yılında gelişen siyasi olaylardan dolayı üniversiteyi terkederek çobanlık yapmaya başladığına anlatıp, `10 kardeşiz. Ailemde 8 üniversite mezunu var. Ben de üniversiteyi ikinci sınıftan terkettim. İki oğlum da üniversiteyi yarıda bıraktı. Benim oğlanlarım başkasının boyunduruğu altında bin 300 lira maaşla çalışacağına burada 100 koyunla doğayla iç içe olmayı tercih ediyorlar. Vekillerimiz de bize destek sözü verdi. Bizler koyun gütmeye devam edeceğiz 10 parça koyunu 20 yapmaya gayret edeceğiz. Vekilimiz buralara kadar gelerek bizleri onurlandırdı` diye konuştu.

Milletvekili Öz, daha sonra bir süre sürüyü güttükten sonra mahalleden ayrıldı.

DHA-Genel – Türkiye-Aydın Söke – Burhan CEYHAN
2015-12-30 10:26:08

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more