Reklamsız Sözcü

Nilüfer Belediyesi´nden `eşitlikçi hizmet´ sözü

Nilüfer Belediyesi´nden `eşitlikçi hizmet´ sözü

android-time 19:17 25 Aralık 2015
Nilüfer Belediyesi´nden `eşitlikçi hizmet´ sözü
Nilüfer Belediyesi´nden `eşitlikçi hizmet´ sözü

BURSA, (DHA)- SOSYAL Politikalar, Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği`nin (SPoD) yerel yönetimlere yönelik hazırladığı `Lgbti Dostu Kentler` protokolü, Bursa`da aktivist çalışmalar yürüten Özgür Renkler Topluluğu`nun katıldığı organizasyonda Nilüfer Belediye Başkanı CHP`li Mustafa Bozbey tarafından imzalandı.

Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Seden Bozbey, Dayanışma ve Eşitlik Büro Sorumlusu Nilgün Gülay ile Eşitlik Birimi Sorumlusu Ali Sevilen`in de katıldığı imza töreninde, Nilüfer Belediyesi eşitlik anlayışı doğrultusunda şu ana kadar yürüttüğü çalışmaları da katılımcılara anlatıldı.

Nilüfer Belediye Başkanı CHP`li Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediyesi`nin yaptığı tüm çalışmalarda kapsayıcı, eşit ve katılımcı hizmetler üretmeyi kendine ilke edinen bir kurum olduğunu belirtti. Bozbey, `Her türlü ayrımcılıktan uzak, kültürel, sosyal, cinsiyet kimliği, cinsel yönelim, etnik ve ekonomik farklılıkların gözetildiği ve bu farklardan kaynaklanabilecek eşitsizlikleri bertaraf edecek bir yönetim anlayışıyla hareket ediyoruz. Hiçbir vatandaşın kentsel yaşam kalitesinin zarar görmediği ve belediye hizmetlerine erişimde ayrımcılığa uğramadığı bir Nilüfer oluşturmayı ve bunu sürdürülebilir kılmayı taahhüt ediyoruz` dedi.

FOTOĞRAFLI

DHA-Genel – Türkiye-Bursa Nilüfer – DHA
2015-12-25 19:13:06

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more