Reklamsız Sözcü

Obama ve Ronaldo`ya mektup gönderdiler

Obama ve Ronaldo`ya mektup gönderdiler

android-time 17:26 31 Aralık 2015
Obama ve Ronaldo`ya mektup gönderdiler
Obama ve Ronaldo`ya mektup gönderdiler

Zafer TOKUŞ- Aziz GÜVENERADAPAZARI, (DHA) – SAKARYA`da, çocuklar aralarında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama, futbolcu Cristiano Ronaldo gibi devlet başkanları ve ünlülere `Savaşlar bitsin, çocuklar ölmesin` yazılı mektuplar gönderdi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Sosyal Gelişim Merkezi`ndeki Çocuk Kulübü üyeleri ellerinde `Savaşı durdurun, çocuklar ölmesin`, `Çocukların ölmediği bir dünya diliyorum` yazılı pankartlarla postaneye yürüdü. 15 çocuk aralarında ABD Başkanı Barack Obama, futbolcu Criastiano Ronaldo, ünlü yönetmen Steven Spielberg gibi devlet yetkilileri ve ünlülere İngilizce yazılmış mektupları postaladı. Çocuklar postanenin önünde `Savaşlar olmasın, çocuklar ölmesin` sloganı attı.

10 yaşındaki Burcu Gül mektubunu çok yardımsever biri olarak gördüğü Cristiano Ronaldo`ya yolladığını söyleyerek, `Çocukların ölmesini istemiyorum. Biz de savaşa mağdur kalabilirdik. Onlar da bizim gibi çocuk. Ben mesajımı Cristiano Ronaldo`ya gönderdim. O çok yardımsever bir insan` dedi.

DHA-Genel – Türkiye-Sakarya – Zafer TOKUŞ-Aziz GÜVENER
2015-12-31 17:24:34

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 17:2731.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more