Reklamsız Sözcü

Öğrencilerden Bayırbucak Türkmenlerine yardım

Öğrencilerden Bayırbucak Türkmenlerine yardım

android-time 17:16 30 Aralık 2015
Öğrencilerden Bayırbucak Türkmenlerine yardım
Öğrencilerden Bayırbucak Türkmenlerine yardım

Hüsnü Ümit AVCISİVAS, (DHA) – SİVAS`ta lise ve ortaokul öğrenciler düzenledikleri kampanyayla topladıkları un ve kuru gıdadan oluşan bir TIR yardımı Bayırbucak Türkmenleri`ne gönderdi.

Esed ve Rusya`nın saldırılarına maruz kalan Bayırbucak Türkmenleri`ne yardım için İHH İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde kentteki lise ve ortaokul öğrencileri yardım kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında 25 ton un ve 2 ton kuru gıda malzemesi toplandı. Toplanan yardımların gönderilmesi için Okullar Bölgesi`nde tören düzenlendi. İHH İnsani Yardım Vakfı Sivas Şube Başkan Yardımcısı Ahmet Çakmak, `Esed rejimi ve onun işbirlikçisi Rusya, Çin, İran ile terör örgütü IŞİD tarafından kardeşlerimiz Bayırbucak Türkmenleri`ne karşı sivil, çocuk, kadın, yaşlı, genç demeden büyük bir katliam ve soykırım yapılmaktadır. Kardeşlerimiz ne yazık ki dünyanın gözleri önünde vahşice katledilmektedir. Komşu ülke Suriye`de beş yıldır süren iç savaşta en büyük sıkıntıyı ve acıyı çekenler Türkmen kardeşlerimizdir` dedi.

Toplanan yardımlarda öğrencilerin büyük emeği olduğunu belirten Çakmak, `Bugün bölgeye 13`üncü TIR`ımızı gönderiyoruz. Bu TIR`ımız 500 çuval 25 ton un ve 2 ton kuru gıdadan oluşmaktadır. Bu unlar okullarımızdaki öğretmenlerimizin ve küçücük elleri kocaman yürekleriyle sevgi dolu öğrencilerimizin emekleridir. 2 ton kuru gıda Sivas Emniyet Müdürlüğü`nde çalışan yürekli polis kardeşlerimizin destekleridir. Suriye`de ekmek 18 liraya kadar yükselmiştir. Açlık ve kıtlık Suriye`de baş göstermiştir` diye konuştu. Yapılan duanın ardından yardım TIR`ı yola çıktı.

DHA-Genel – Türkiye-Sivas – Hüsnü Ümit AVCI
2015-12-30 17:12:11

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 17:1730.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more