Reklamsız Sözcü

Öğretmenevi personeli için teklif

CHP, öğretmenevleri ve akşam sanat okullarında çalışan personelin kadroya geçirilmesi içinde teklif verdi.

android-time 11:44 26 Aralık 2015
Öğretmenevi personeli için teklif
CHP, öğretmenevleri ve akşam sanat okullarında çalışan personelin kadroya geçirilmesi içinde teklif verdi.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifini TBMM Başkanlığına sundu.

Foto: SÖZCÜ – CHP’li Yarkadaş, öğretmenevleri ve akşam sanat okullarında çalışan personelin kadroya geçirilmesi içinde teklif verdi.

Teklif, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı öğretmenevleri ile öğretmenevi ve akşam sanat okullarında 22/5/2003 tarihli ve 4857 sayılı İş Kanunu kapsamında bir iş sözleşmesine dayanarak çalıştırılanlardan, bu Kanunun 48 inci maddesindeki genel şartları ve bulundukları hizmet için idarece aranan diğer özel şartları taşıyanların kadroya geçirilmesini amaçlıyor

Gerekçede; “Kamu kurumunda çalışan ve sözleşme yapıldığı halde statüsü belirlenmesinde bu personeller ne yazık ki kamu görevlisi statüsünde sayılmamaktadırlar. Resmi tatil, bayram, hafta sonu olmaksızın, haftanın 7 günü 24 saat hizmet veren öğretmenevlerinde çalışan ve az sayıda personeliyle hizmet veren personelin çoğu zaman mesai ve tatil kavramı da ne yazık ki bulunmamaktadır.

Kanun teklifimizle; Milli Eğitim Bakanlığına bağlı öğretmenevleri ile öğretmenevi ve akşam sanat okullarında 22/5/2003 tarihli ve 4857 sayılı İş Kanunu kapsamında bir iş sözleşmesine dayanarak çalışan personelin kadroya geçirilmesi amaçlanmış, bu sayede büyük belirsizlik ve iş kaygısıyla yaşamını sürdüren vatandaşlarımızın sıkıntılarının giderilmesi amaçlanmıştır. “ denildi.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more