Reklamsız Sözcü

Oyuncak bebekle duygu sömürüsü

Oyuncak bebekle duygu sömürüsü

android-time 11:43 26 Aralık 2015
Oyuncak bebekle duygu sömürüsü
Oyuncak bebekle duygu sömürüsü

İZMİR,(DHA)- İZMİR`de aralarında çok sayıda yabancı uyruklunun da bulunduğu dilencilere yönelik operasyonda bazı kadınların oyuncak bebekleri kucaklarına alıp duygu sömürüsü yaptıkları ortaya çıktı.

İzmir`de son dönemde yabancı uyruklu sığınmacı sayısının artması ile birlikte kentteki dilencilik faaliyetleri de bu duruma paralel olarak yoğunlaştı. İzmir İl Emniyet Müdürlüğü, Göç İdaresi Başkanlığı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıtası işbirliğinde kurulan 8 ayrı ekip tarafından, aralarında çok sayıda yabancı uyruklu kişinin de bulunduğu dilencilere yönelik çalışma başlatıldı.

Son 10 günde çoğu, dilenciliği meslek haline getiren 345 kişi hakkında işlem yapıldı. Yakalananlar arasında kucağındaki oyuncak bebekle veya içinde bebek olduğu görünümü verilen boş battaniyeyle duygu sömürüsü yaparak para toplayanlara da rastlandı. Dilencilerden bazılarının kendine işitme ve konuşma engelli görünümü vererek hayırseverlerietkilemeye çalıştığı tespit edildi. Yaşlı bir dilencinin üzerinden çoğunluğu yüzlük banknotlar halinde 2 bin 400 TL çıktı. Müdahale edilen dilencilerden yabancı uyruklu olduğu belirlenen 79`u Göç İdaresi Başkanlığı`na teslim edildi. Bu kişilerin yasal işlemlerin ardından il dışındaki kamp yerlerine gönderildiği ifade edildi. Yakalananlar arasındaki 267 Türk vatandaşı hakkında da yasal işlem yapıldı. İzmir Emniyet Müdürlüğü ayrıca, küçük yaştaki çocukları dilenmeye zorlayan aileler hakkında adli takip başlattı.

FOTOĞRAFLI

DHA-Genel – Türkiye-İzmir – DHA
2015-12-26 11:36:36

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more