Reklamsız Sözcü

Özgecan Aslan davasında yeni karar!

Özgecan Aslan'ın katledilmesiyle ilgili yargılanan Fatih Gökçe'nin "nitelikli cinsel saldırı" suçlamasıyla ayrıca yargılanmasına karar verildi

android-time 13:07 15 Temmuz 2015
Özgecan Aslan davasında yeni karar!
Özgecan Aslan'ın katledilmesiyle ilgili yargılanan Fatih Gökçe'nin "nitelikli cinsel saldırı" suçlamasıyla ayrıca yargılanmasına karar verildi

Mersin’in Tarsus ilçesinde hunharca öldürülen Özgecan Aslan’ın duruşmasında mahkeme heyeti flaş bir karar verdi. Mahkeme Başkanı, sanıklardan Fatih Gökçe için ek iddianame hazırlanarak, “nitelikli cinsel saldırı” suçlamasıyla da ayrıca yargılanmasına karar verdi.

AVUKATI: BİZ TALEP ETMİŞTİK

Türkiye’nin gündemine oturan ve 7’den 70’e herkesin yüreğini yakan olayla ilgili yeni gelişmeyi Özgecan Aslan’ın ailesinin avukatı Sevim Küçük duyurdu.

Avukat Küçük; 12 Haziran’da Tarsus Adliyesi’nde görülen ilk duruşmada, sanıklardan Ahmet Suphi Altındöken’in, diğer sanık Fatih Gökçe’nin cinsel saldırıda bulunduğunu ima eden ifadelerinin ardından Gökçe’nin, mevcut suçlamaların yanı sıra “cinsel saldırı” iddiasıyla da yargılanmasını istediklerini hatırlattı.

“SADECE CİNAYET DEĞİL”

Sanık için daha önce “canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürmek, bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürmek” gibi suçlardan dolayı ceza istendiğini anımsatan avukat Küçük, “Fatih Gökçe hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan ek iddianame hazırlanarak, dava açıldı. Bu davayla Tarsus 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ana davamız birleştirildi. Artık Gökçe hakkında da nitelikli cinsel saldırı suçundan yargılanma yapılacak” diye konuştu.

“SUPHİ’NİN İFADESİ DOĞRULAR NİTELİKTE”

Avukat Küçük, diğer sanık Ahmet Suphi Altındöken’in de cinsel saldırı suçlamasıyla yargılandığını belirterek, “Artık ikisi de bu suçtan yargılanacak. Zaten biz daha önce kesinlikle böyle bir suçun işlendiği kanaatindeydik. Bu yalnızca bir şüphe değil. Suphi’nin ifadesi de bu yöndeki delilleri doğrular nitelikte” ifadesini kullandı.

İLK İFADESİNDE NE DEMİŞTİ?

Sanıklardan Ahmet Suphi Altındöken, Tarsus 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki ilk duruşmadaki ifadesinde, olayın yaşandığı minibüsten koltuk başlarının sökülmesinin ardından eve girdiğini, çıktığı sırada Fatih Gökçe’nin araçtan kemerini düzelterek indiğini öne sürmüş, “Bunu daha önce söylemedim. Araçtan inerken Fatih kemerini, fermuarını düzeltiyordu. Ne yapıyorsun diye sordum ‘bir şey yok’ dedi” iddiasında bulunmuştu.

İKİNCİ DURUŞMA 9 EYLÜL’DE

Davanın ikinci duruşması ise 9 Eylül tarihinde görülecek. Sanıklar Ahmet Suphi Altındöken, babası Necmettin Altındöken ile arkadaşı Fatih Gökçe, duruşmaya Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katılacak. (AA)

Sare Davutoğlu'ndan skandal ‘kadın' açıklaması

Sare Davutoğlu'ndan skandal ‘kadın' açıklaması

Son güncelleme: android-time 13:5815.07.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more