Reklamsız Sözcü

`Paralel`den tutuklanan Sesli Kardeşler`in 5 şirketine kayyum atandı

`Paralel`den tutuklanan Sesli Kardeşler`in 5 şirketine kayyum atandı

android-time 16:43 25 Aralık 2015
`Paralel`den tutuklanan Sesli Kardeşler`in 5 şirketine kayyum atandı
`Paralel`den tutuklanan Sesli Kardeşler`in 5 şirketine kayyum atandı

Yavuz KUŞDEMİR UŞAK, (DHA) – UŞAK`ta polisin geçtiğimiz Ekim ayında `Paralel Yapı`yla ilişiği olduğu öne sürülen 60 işyeri ve eve yaptığı operasyonlar kapsamında, Avrupa`nın en büyük firmaları arasında yer alan Sesli Ailesi`ne ait firmaların sahipleri Hazim Sesli ve kardeşi Mehmet Sesli`nin tutuklanmasının ardından, iki kardeşin 5 şirketine kayyum atandı.

Sesli Ailesi, tekstil sektörüne yönelik ilk yatırımlarını 1967 yılında Uşak`ta attı. Aile o yıllarda ilk olarak yün iplik üretimi yaptı. Zamanla işleri büyüyen Sesli Tekstil, Uşak Organize Sanayi Bölgesi`nde 50 bin metrekarelik 3 tesiste 400`e yakın çalışanı ile halen faaliyet gösteriyor. Sesli ailesine ait battaniye fabrikası da kendi alanında Avrupa`nın en büyükleri arasında yer alıyor. Ancak, Hazım Sesli ve kardeşi Mehmet Sesli geçen Ekim ayında FETÖ-PYD operasyonları kapsamında gözaltına alındı. `Terör örgütü FETÖ`ye üye olmak`, `finansal destek sağlamak` ve `anayasal düzeni bozmaya çalışmak` suçlamasıyla tutuklanmalarının ardından aile şirketi konumunda olan ve 5 kıtada 50`yi aşkın ülkeye ihracat yapan firmalar için zorlu bir süreç başladı.

Ticaret mahkemesi sıfatı ile Uşak 2`nci Asliye Hukuk Mahkemesi`ne 21 Aralık`ta yapılan başvuruda Sesli Ailesi`ne ait olan Sesli Tekstil Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Sespa İhracat ve Pazarlama Anonim Şirketi, Eten-Sesli Enerji Sanayi Ticaret Anonim Şirketi, Sesli Pazarlama Anonim Şirketi ve Sesli Mağazacılık Anonim Şirketleri`ne iflas ertelemesi istendi. Mahkeme yaptığı inceleme sonrası şirketler için tedbir kararı vererek kayyum ataması yaptı. Mahkeme, şirketlere denetim kayyumu olarak, Uşak`ta Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlik yapan Himmet Yaşar`ı atadı.

`MENEMEN T TİPİ CEZAEVİ`NE GÖNDERİLDİLER`

Uşak Cumhuriyet Başsavcılığı`nın yürüttüğü FETÖ-PYD operasyonu kapsamında değişik zamanlarda tutuklanan ve Uşak E Tipi Kapalı Açık Ceza İnfaz Kurumu`nda tutulan işadamları Ali Yıldırım, örgütün `Türkiye imamı`nın yardımcısı olduğu olduğu iddia edilen iş adamı Hazim Sesli, kardeşi Mehmet Sesli, iş adamları Mehmet Dorum ve Barış Altınordu, geçen 7 Aralık`ta güvenlik gerekçesiyle İzmir Menemen T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu`na gönderilmişti.

FOTOĞRAFLI

DHA-Genel – Türkiye-Uşak – Yavuz KUŞDEMİR
2015-12-25 16:36:47

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more