Reklamsız Sözcü

Parayla kiralık katil tuttu dayakçı kocasını öldürttü

İstanbul Sultangazi’de ormanlık alanda bulunan cesedin sırrı çözüldü. Tabancayla vurulan Behçet Güneş’in karısı tarafından kiralık katil tutularak öldürüldü

android-time 06:42 12 Aralık 2015
Parayla kiralık katil tuttu dayakçı kocasını öldürttü
İstanbul Sultangazi’de ormanlık alanda bulunan cesedin sırrı çözüldü. Tabancayla vurulan Behçet Güneş’in karısı tarafından kiralık katil tutularak öldürüldü

Habip ATAM

İstanbul Sultangazi'deki ormanlık alanda 2 gün önce tabancayla vurulmuş bir kişinin cesedi bulundu. Olayla ilgili Asayiş Şube Müdürlüğü'nce soruşturma başlatıldı.

FOTO: SÖZCÜ KARISI GÖZALTINA ALINDI
Başından tabancayla vurularak öldürülen Behçet Güneş'in karısı İnayet Güneş de gözaltına alındı.

Başından vurularak öldürülen kişinin, oto yıkamacı Behçet Güneş olduğu tespit edildi. Cinayet Masası dedektifleri, çevredeki güvenlik kamera görüntülerini inceledi. Behçet Güneş'in 9 Aralık'ta, saat 14.00 sıralarında parka gittiği ve bir kadınla görüştüğü belirlendi. Görüntülerde, aynı kadının başka bir kişiyle koşarak uzaklaştığı tespit edildi. Araştırmada, kaçan kişilerin İlknur Ç. (26) ve kocası Sezgin Ç. (30) olduğu anlaşıldı. Çift, gözaltına alındı. Ön çalışmada, cinayeti, Sevgin Ç.'nin işlediği tespit edildi. Cinayet Büro Amirliği'nde sorgulanan İlknur Ç., cinayet için Behçet Güneş'in karısı İnayet Güneş'den para aldıklarını iddia etti.

KARISINDAN PARA ALDIK

FOTO: SÖZCÜ BAŞSAĞLIĞINA GİTMİŞ
İlknur Ç.'nin cinayetten 2 gün sonra cenazeevine giderek, başsağlığı dilediği de öğrenildi.

İlknur Ç. ifadesinde, “Benim oğlumla ile İnayet'in oğlu aynı okulda okuyor. İnayet, uzun zamandır kocasından şiddet gördüğünü söylüyordu. Onu öldürmem karşılığında, ne istersek vereceğini söyledi. Behçet'i öldürmek için karısından para aldık. Ben de Behçet'e “Senden hoşlanıyorum” diye, mesaj attım. Görüşmek için anlaştık. Kocam da onu bekleyerek tabancayla öldürdü” dedi. Bunun üzerine İnayet Güneş de gözaltına alındı. Dedektiflerin yaptığı araştırmada, İnayet Güneş'in kocasının eve gelmediğini söyleyerek kayıp başvurusu yaptığı ortaya çıktı.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more