Reklamsız Sözcü

Pazarcılar, yer tartışması yüzünden sebze ve meyveleri yola saçtı

Pazarcılar, yer tartışması yüzünden sebze ve meyveleri yola saçtı

android-time 17:42 30 Aralık 2015
Pazarcılar, yer tartışması yüzünden sebze ve meyveleri yola saçtı
Pazarcılar, yer tartışması yüzünden sebze ve meyveleri yola saçtı

Hasan DÖNMEZKONYA, (DHA) – KONYA`da bir grup pazarcı, belediyenin belirlediği pazar yerinin yerleşim yerine uzak olduğunu iddia edip, eski pazar yerinin yakınında tezgahlarını kurup satış yapmak istedi. Zabıta ekiplerinin buna izin vermemesi üzerine pazarcılar, tezgahlarındaki sebze ve meyveleri yola saçtı, çevre sakinleri ise topladı. Pazarcılar daha sonra belediye önüne gidip durumu protesto etti.

Merkez Selçuklu Belediyesi, Kosova Mahallesi`ndeki semt pazarının yerini değiştirdi. Pazarcılar, belediyenin yeni belirlediği pazar yerinin yerleşim yerine uzak olduğu ve halkın alışverişe gelmediğini öne sürerek, eski pazar yerinin yakınındaki caddelere tezgahlarını kurup satış yapmak istedi. Ancak zabıta ekipleri de buna izin vermedi. Bunun üzerine pazarcı ile zabıta arasında gerginlik yaşanınca, olay yerine çok sayıda polis ve çevik kuvvet ekibi çağrıldı. Zabıtalara sinirlenen pazarcılar, tezgahlarındaki sebze ve meyveleri yola saçtı.

Çevredekiler de saçılan sebze ve meyveleri topladı. Bazıları ise topladıkları sebze ve meyvelerin parasını, pazarcılara vermek istedi, ancak pazarcılar kabul etmedi.

Pazarcılar daha sonra, araçlarıyla Selçuklu Belediyesi binasının önüne giderek hem durumu protesto etti hem de `Başkan dışarı` diyerek Belediye Başkanı AK Partili Uğur İbrahim Atlay ile görüşmek istedi. Çevik kuvvet polisi de bina önünde önlem alıp, pazarcıların taşkınlık yapmasını önledi.

Pazarcıların aralarından seçtikleri temsilciler, belediye binasına girerek yetkililerle görüştü. Ardından taleplerinin belediye encümeni tarafından değerlendirileceği öğrenince dağıldı.

DHA-Güvenlik – Türkiye-Konya Merkez – Hasan DÖNMEZ
2015-12-30 17:38:00

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more