Reklamsız Sözcü

Rasim Ozan’a icra şoku!

Rasim Ozan Kütahyalı aldığı mobilyaların parasını ödemediği için hakkında icra takibi başlatıldığı iddia edildi.

android-time 11:00 21 Aralık 2015
Rasim Ozan’a icra şoku!
Rasim Ozan Kütahyalı aldığı mobilyaların parasını ödemediği için hakkında icra takibi başlatıldığı iddia edildi.

Gazeteci-yorumcu Rasim Ozan Kütahyalı hakkında icra takibi başlatıldığı öğrenildi. 28 bin lirayı bulan icra takibi, Kütahyalı'nın evine aldığı bahçe mobilyalarının parasını ödemediği gerekçesi ile başlatıldığı öne sürüldü. Kütahyalı ise yaptığı açıklamada, icra takibinden haberinin olmadığını, takibi yapan firmaya ise borcunun olmadığını kaydetti.

Kütahyalı hakkındaki icra takibinin tarihi 9 Aralık olarak kayıtlara girdi. Takip dosyasında yer alan bilgilere göre, Milenyum Mobilya Tasarım ve Turizm Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Kütahyalı'dan alacaklı olduğunu iddia ediyor. İcra takibi ise Küçükçekmece 1. İcra Müdürlüğü'nden 2015/12351 numaralı dosya üzerinden yapıldı.

‘BAHÇE MOBİLYALARI ALDI' İDDİASI

Dosyada yer alan bilgilere göre Kütahyalı İkitelli MASKO Mobilyacılar Sitesi'nde faaliyet gösteren şirketten bir kısım bahçe mobilyası aldı. Söz konusu mobilyalar geçtiğimiz ağustos ayında alındı. Söz konunu satışlar için iki ayrı fatura düzenlendi Biri 24 bin 270 diğer 3 bin 150 TL olarak düzenlenen faturalar takip dosyasına da sunuldu.

ÖDEME EMRİ ADRESİNE GÖNDERİLDİ

İddiaya göre, şirket yetkilileri, alınan ürünlerin ücretinin ödenmesi için Kütahyalı uzun süre görüşmeler yürüttü. İddiaya göre, Kütahyalı ödemeyi yapmadı. Şirket avukatı da ödeme için icra takip talebinde bulundu. Hazırlanan ödeme emri Kütahyalı'nın Üsküdar Çengelköy'deki evine gönderildi.

‘BU FİRMAYA BİR BORCUM YOK’

Kütahyalı, söz konusu icra takibinden haberinin olmadığını söyledi. Kütahyalı, anılan firmadan daha önce ürün aldığını ve ödemesini de yaptığını söyledi. Kütahyalı, icra takibinin neden yapıldığını bilmediğini ifade ederek “Kimseye borcum yok” dedi. Kütahyalı, icra takibi yapan firma ile ilgili bir takım iddiaların olduğundan söz ederek kendisine yönelik icra takibi için ise ‘kumpas’ yorumunda bulundu.

DÖRT AY ÖNCE SATIN ALDI
Alacaklı olduğu iddia edilen şirketin avukatı Cevat Kazma ise “Kütahyalı ürünleri Ağustos ayında satın alıyor. Müvekkilim bir süre sonra alacağını tahsil etmek istediğinde hükümetin olmaması ve piyasalardaki durgunluk gerekçe gösterilerek ödeme yapılmıyor. Aradan 4 aylık bir süre geçti, ancak hala ödeme yapılmadığı gibi, Kütahyalı son görüşmede bahsi geçen ürünleri almadığını söylüyor” şeklinde konuştu.

Kaynak: Hürriyet

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more