Reklamsız Sözcü

Rize sahilinde bulunan cesetlerle ilgili 4 gözaltı

Rize sahilinde bulunan cesetlerle ilgili 4 gözaltı

android-time 15:27 30 Aralık 2015
Rize sahilinde bulunan cesetlerle ilgili 4 gözaltı
Rize sahilinde bulunan cesetlerle ilgili 4 gözaltı

Muhammet KAÇARRİZE, (DHA) – RİZE`de deniz kıyısında cesetleri bulunan kameraman 28 yaşındaki Erdinç Topal ile 23 yaşındaki Murat Bayraktar`ın ölümü ile ilgili soruşturmayı sürdüren polis 4 kişiyi gözaltına aldı.

Rize`de 3 gün önce İtfaiye Müdürlüğü binası arkasında, deniz kıyısında 3 kişinin yerde hareketsiz yattığı ihbarı üzerine olay yerine giden polis, Erdinç Topal ve Murat Bayraktar`ın öldüğünü belirledi. Yerde baygın halde yatan Hüseyin B.`yi ise hastaneye kaldırdı. Soruşturma başlatan polis, olay gecesi hayatını kaybeden kişilerle birlikte olduklarını belirlediği ve uyuşturucu madde bulundurmak başta olmak üzere çeşitli suçlardan kaydı bulunan Ü.Y, S.Y, B.D ve S.G.`yi gözaltına aldı.

4 kişi polisteki sorgularının ardından, ‘İhmal sonucu ölüme sebebiyet verme, 6136 sayılı kanuna muhalefet, uyuşturucu madde kullanmak ve satmak` suçlamalarıyla adliyeye sevk edildi. B.D., S.Y. ve S.G., Cumhuriyet Savcılığı`nca ifadeleri alındıktan sonra; 65 ayrı suç kaydı bulunan Ü.Y. ise mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

DHA-Güvenlik – Türkiye-Rize – Muhammet KAÇAR
2015-12-30 15:20:35

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:2830.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more