Reklamsız Sözcü

Rus TV’sinde skandal: Türkiye’nin neresini bombalasak?

Murat Bardakçı, Rus televizyonunda 'Türkiye'nin neresini bombalasak' tartışmalarının yapıldığını aktardı.

android-time 14:53 7 Aralık 2015
Rus TV’sinde skandal: Türkiye’nin neresini bombalasak?
Murat Bardakçı, Rus televizyonunda 'Türkiye'nin neresini bombalasak' tartışmalarının yapıldığını aktardı.

Habertürk gazetesi yazarı Murat Bardakçı, Rusya televizyonunda yaşanan Türkiye tartışmasını bugün köşesine taşıdı. Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın önceki gece yemeğe geldiğini ve çay içerken, Rusya’nın Planeta televizyonunu izlediklerini anlatan Bardakçı, Ortaylı’nın yayını izledikçe çehresinin değiştiğini, çok sinirlendiğini yazdı. Rus TV’sinde gerçekleşen tartışmada konunun ‘Türkiye’nin neresini bombalasak?’ olduğunu yazısında açıklayan Bardakçı, İlber Ortaylı’nın sinirlerine hakim olamadığını da belirtti.

Habertürk yazarı Murat Bardakçı, İlber Ortaylı ile birlikte Rus ‘Planeta’ kanalını izledikleri tartışma programını köşesine taşıdı. Bardakçı, misafiri İlber Ortaylı’nın tartışma programını izledikçe çehresinin değişti, suratının asıldıkça asıldığını ve hiddetlendikçe hiddetlendiğini belirtti. Murat Bardakçı, Rus tartışma programının çevirisini İlber Ortaylı’ya yaptırdığını belirterek konuşmaları yazısında aktardı. İşte Murat Bardakçı’nın yazısının o bölümü…

“…

Herifler o anda meğerse Türkiye'nin neresinin bombalanması gerektiğini tartışıyorlarmış! Programın katılımcılarından bir kısmı Suriye sınırındaki birliklerimizin yok edilmesi gerektiğini söylerlerken diğerleri “Olmaaaaz! Batı tarafını, sanayi tesislerini kullanamayacakları hâle getirelim” diyorlarmış ve çıkan kavganın sebebi Türkiye'nin hangi tarafının dümdüz edilmesi gerektiği konusunda bir türlü anlaşamamaları imiş!

Rus roketlerinin hedefi konusunda fikir birliğine varamadılar ama mutlaka bir bombardıman yapılması konusunda anlaştılar ve yaygara kesildi.

…”

 

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:0507.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more