Reklamsız Sözcü

Şanlıurfa`da sağlık çalışanlarından oturma eylemi

Şanlıurfa`da sağlık çalışanlarından oturma eylemi

android-time 15:06 31 Aralık 2015
Şanlıurfa`da sağlık çalışanlarından oturma eylemi
Şanlıurfa`da sağlık çalışanlarından oturma eylemi

Ömer PINAR ŞANLIURFA, (DHA) – ŞANLIURFA`da, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası üyeleri, sendika üyesi Abdulaziz Yural`ın Cizre`de öldürülmesini oturma eylemiyle protesto edildi.

Şırnak`ın Cizre ilçesi`nde yaralı bir kadına müdahale ettiği sırada başından vurularak ölen sağlık çalışanı Abdülaziz Yural için SES üyeleri, Sağlık İl Müdürlüğü bahçesinde basın açıklaması yaptı. Sağlık çalışanları adına konuşan SES Şube Başkanı Ruken Kılınç, bakanlığın sağlıkçılara sahip çıkmadığını ileri sürdü. Ağustos ayından itibaren birçok bölgenin güvenlik bölgesi ilan edildiğini belirten Kılınç, şöyle dedi:

`AK Parti hükümeti 16 Ağustos`tan beri çok sayıda bölgeyi güvenlik bölgesi ilan etti. Onların güvenlik bölgesi dedikleri her yer bebekler, çocuklar, kadınlar, yaşlılar, gençler ve biz sağlık emekçileri açısından güvenliğin kalmadığı, hukuksuzluğun ve katliamın dayatıldığı zulüm mekanları olmuştur. Abdülaziz Yural yaşadığı sokakta yaralı bir kadına yardımcı olmaya çalışırken, başından vurularak katledilmiştir. Sağlık Bakanı sorumlu olduğu personelin çalışma koşullarını, can güvenliğini ve yaşam hakkı başta olmak üzere en temel insani haklarını güvence altına alma konusunda herhangi bir adım atmadığı gibi kin ve nefreti körükleyen açıklamalar yapmaktan geri durmuyor.`

Kalabalık, açıklamanın ardından 5 dakika oturma eylemi yaparak dağıldı.

DHA-Güvenlik – Türkiye-Şanlıurfa – Ömer PINAR
2015-12-31 15:02:11

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:0731.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more