Reklamsız Sözcü

Şehidin Adana`daki baba ocağı yasa büründü

Şehidin Adana`daki baba ocağı yasa büründü

android-time 00:17 29 Aralık 2015
Şehidin Adana`daki baba ocağı yasa büründü
Şehidin Adana`daki baba ocağı yasa büründü

Gökhan KESKİNCİADANA, (DHA)- ŞIRNAK`ın Silopi İlçesi`nde PKK`lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit düşen 33 yaşındaki Jandarma Astsubay Üstçavuş Kenan Yıldız`ın Adana`daki baba ocağına ateş düştü.

Acı haber, şehidin eşi Hatice Yıldız`a ve şehidin babası Cumali Yıldız ile annesi Emine Yıldız`a ayrı ayrı verildi. Askeri heyetin biri merkez Yüreğir İlçesi PTT Evleri Mahallesi`nde babasının yanında kalan şehidin eşi Hatice Yıldız`a, diğer bir askeri heyet ise şehidin merkez Yüreğir İlçesi`ne bağlı Abdioğlu Köyü`ndeki baba evine gitti. Acı haber sonrasında yıkılan şehidin eşi, babası ve annesinin feryadı yürekleri yaktı. Şehit Yıldız`ın, Şanlıurfa İl Janarma Komutanlığı Jandarma Komando Özel Harekat Tabur Komutanlığı`nda görevliyken geçici görevle Silopi`ye gittiği için eşini ve 3 yaşındaki oğlu Melih`i kayınpederinin evine bıraktığı belirtildi.

Yakınları, Şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Yıldız`ın kayınbiraderinin de Silopi`de Özel Harekat Şube Müdürlüğü`nde polis olarak görev yaptığını söyledi. Yıldız çiftinin 4 çocuğundan en büyüğü olduğu öğrenilen şehidin 2009 yılında Gazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünden mezun olduğu yaklaşık 5 yıldır da astsubay olarak görev yaptığı bildirildi. Şehidin cenazesi, yarın Şırnak`taki törenin ardından uçakla Adana`ya gönderilecek ve Abdioğlu Köyü`ndeki mezarlığa defnedilecek.

DHA-Güvenlik – Türkiye-Adana – Gökhan KESKİNCİ
2015-12-29 00:11:07

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more