Reklamsız Sözcü

Şehit eşinden Bakan Öztürk’e sert tepki

Diyarbakır'da askeri aracın geçisi sırasında, PKK'nın döşediği mayının patlaması sonucu şehit olan Uzmançavuş Mehmet Koçak'ın eşi Bakan Öztürk'e isyan etti.

android-time 23:39 26 Temmuz 2015
Şehit eşinden Bakan Öztürk’e sert tepki
Diyarbakır'da askeri aracın geçisi sırasında, PKK'nın döşediği mayının patlaması sonucu şehit olan Uzmançavuş Mehmet Koçak'ın eşi Bakan Öztürk'e isyan etti.

İÇİŞLERİ Bakanı Sebahattin Öztürk, PKK’nın döşediği mayının uzaktan kumanda ile patlatılması sonucunda şehit olan Uzmançavuş Mehmet Koçak’ın ailesine taziyede bulundu. Bakan Öztürk, taziye sırasında beklemediği bir tepkiyle karşılaştı. Şehit eşi Dİlek Koçak, Bakan Öztürk’e ziyareti sırasında, “Nasıl bir çözüm süreci bu, nasıl. Milleti oyalıyorsunuz, çözüm süreci diye. Doğuda neler oluyor siz biliyor musunuz” dedi.

“MİLLET YİYİP İÇİP KEYFİNE BAKIYOR, DOĞU’DA NELER OLUYOR BİLİYOR MUSUNUZ”

İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı Korgeneral Mehmet Şanver, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, AK Parti Yozgat milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Yusuf Başer ve Yozgat Garnizon Komutanı Albay Selçuk Yıldırım ile birlikte şehit Uzman Jandarma Çavuş Mehmet Koçak’ın Eskipazar Mahallesi’ndeki baba evine giderek taziye ziyaretinde bulundu. Şehit evinde Kur’an okunmasının ardından şehit yakınlarına baş sağlığı dilendikten sonra, şehidin eşi Dilek Koçak, Bakan Öztürk’e çözüm süreci konusunda tepki gösterdi. Acılı eş Dilek Koçak, şöyle konuştu:

“Nasıl bir çözüm süreci bu nasıl. Milleti oyalıyorsunuz, çözüm süreci diye. Burada millet yiyip içip keyfine bakıyor, siz biliyor musunuz Doğu da neler oluyor. Benim kocam 5 gündür evine gelmiyor, çocuklarının yüzünü görmüyor. Çözüm süreci diye oyaladınız, oyaladınız. Milletin canını yaktınız. Milletin canı yanıyor. Sonra iki gün sonra herkes keyfine bakıyor. Kocamın kanı yerde kalmasın. Millet Doğu’da dışarıya çıkmaya korkuyor. Bu nasıl bir şey, bu nasıl bir yaşam tarzı. Güneydoğu’yu alıyorlar. Askere vur emri vermiyorlar. Terör vuruyor, asker bekliyor. Eline alıyor silah gidiyor yolun ortasında bekliyor sap gibi. Askerde vursun, askerde onları öldürsün” dedi.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more