Reklamsız Sözcü

Sevcan öğretmen gönülleri birleştirdi

Sevcan öğretmen gönülleri birleştirdi

android-time 13:35 25 Aralık 2015
Sevcan öğretmen gönülleri birleştirdi
Sevcan öğretmen gönülleri birleştirdi

Murat ÇAĞLAR- Hudayi GÜMÜŞ/VAN, (DHA)- VAN`ın Çatak İlçesi`ne 40 kilometre uzaklıktaki Sığırcık Mahallesi`ndeki ilkokulda öğretmenlik yapan İzmirli Sevcan Ekin`in yardım çağrısı yankı buldu. Türkiye`nin dört bir yanından gelen yardımları Çatak Kaymakamı Hacı Asım Akgül ile birlikte öğrencilere dağıtan Sevcan öğretmen, `Bizim yardım çağrımızı duyup gönüllerini bize açan tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum` dedi.

Birçok öğretmenin gelmek istemediği Van`ın Çatak İlçesi`ne 3 yıl önce atanan Sevcan Ekin, çocukların eğitimi için ilçenin en ücra mahallesinde büyük fedakarlıkla görev yapıyor. İlçeye 40 kilometre uzaklıktaki Sığırcık Mahallesi`nde sözleşmeli bir öğretmenle görev yapan sınıf öğretmeni Sevcan Ekin, öğrencilerin daha rahat bir ortamda eğitim görmesi için soba yakıp, sınıfın temizliğini yapmayı da ihmal etmiyor.

Öğretmenler Günü`nde okulu için yardım isteyen Sevcan öğretmenin yardım çağrısı yankı buldu. Gazete ve televizyonlardan haberi duyanlar okula ve öğrencilere yardımda bulunmak için çaba gösterdi. Okula gelen yardımlar Çatak Kaymakamı Hacı Asım Akgül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş ile birlikte öğrencilere dağıtılırken kalan yardımların bir kısmı ise çevre mahallelerdeki öğrencilere gönderildi. Yeni mont ayakkabı ve kırtasiye malzemelerini alan öğrenciler ise büyük mutluluk yaşadı.

Gelen yardımlar için herkese çok teşekkür eden öğretmen Sevcan Ekin, `Yapılan haberin ardından okulumuza giyim, kırtasiye ve temizlik malzemesi yardımında bulunuldu. Ben bize yardımda bulunan tüm hayırseverlere çok teşekkür ediyorum. Gelen yardımları öğrencilerimize dağıttık. Öğrencilerimiz çok ama çok mutlu oldular. Bu çocukları mutlu eden, bizim yardım çağrımızı duyup, gönüllerini bize açan tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum. Şu anda okulumuzun tek eksiği teknolojik cihazlar ve kalorifer sistemidir. Bu sıkıntıyı da giderirsek daha iyi ortamda çok daha başarılı öğrenciler yetiştiririz` dedi.

Çatak Kaymakamı Hacı Asım Akgül de çocukları mutu görmenin en güzel duygu olduğunu belirterek, `Biz devlet olarak elimizden geleni yapıyoruz. Ama bazen eksiklerimiz oluyor. Ben bize yardım gönderen, katkı sunan herkese çok teşekkür ediyorum. Biz de kaymakamlık olarak yardımda bulunduk. İnşallah bu yardımlar tüm okullarımız içinde devam eder. Ve geleceğimiz olan bu çocuklar en iyi şekilde eğitimlerini sürdürür` dedi.

FOTOĞRAFLI

DHA-Genel – Türkiye-Van – Murat ÇAĞLAR-Hüdayi GÜMÜŞ
2015-12-25 11:55:32

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more