Reklamsız Sözcü

Sığınmacılar umut yoluna çıkamadan pansiyonda yakalandı

Sığınmacılar umut yoluna çıkamadan pansiyonda yakalandı

android-time 17:32 25 Aralık 2015
Sığınmacılar umut yoluna çıkamadan pansiyonda yakalandı
Sığınmacılar umut yoluna çıkamadan pansiyonda yakalandı

Yaşar ANTERBODRUM (Muğla), (DHA) – MUĞLA`nın Bodrum İlçesi`nde, kendilerini yasa dışı yollardan Yunanistan`ın İstanköy (Kos) Adası`na götürecek olan tekne gelmeyince, geceyi geçirmek için bir pansiyonda kalan Suriyeli 26 kişi ile organizatör oldukları ileri sürülen 2`si Suriyeli 4 kişi, jandarma tarafından yakalandı. Adliyeye sevk edilen organizöterlerden 1`i Suriyeli 2 kişi tutuklanırken, diğer 2 şüpheli ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerine, kış sezonu nedeniyle kapalı olan Akyarlar Mahallesi`ndeki bir pansiyonda kaçak göçmenlerin kaldığı ihbar edildi. Bunun üzerine dün sabaha karşı pansiyona operasyona gelen jandarma, Suriyeli 26 sığınmacı ile organizatör oldukları ileri sürülen 2`si Suriyeli 4 kişiyi gözaltına aldı. Jandarmadaki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edilen ve organizatör oldukları ileri sürülen 4 şüpheliden 1`i Suriyeli 2 kişi tutuklandı, diğer 2`si ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Organizatörlere kişi başına 2 bin ile 2 bin 500`er euro ödedikleri belirlenen Suriyeliler`in, jandarmadaki işlemlerinin sürdüğü bildirildi. Kendilerini Yunanistan`ın İstanköy Adası`na götürecek tekne gelmeyince geceyi pansiyonda geçirmeyi planladıkları anlaşılan kaçakların işlemlerinin ardından Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi`ne teslim edileceği bildirildi.

FOTOĞRAFLI

DHA-Güvenlik – Türkiye-Muğla Bodrum – Yaşar ANTER
2015-12-25 17:28:14

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more