Reklamsız Sözcü

Şırnak`ta 5 mayın 3 kaleşnikof ve 1 bixi tüfek ele geçirildi

Şırnak`ta 5 mayın 3 kaleşnikof ve 1 bixi tüfek ele geçirildi

android-time 21:47 29 Aralık 2015
Şırnak`ta 5 mayın 3 kaleşnikof ve 1 bixi tüfek ele geçirildi
Şırnak`ta 5 mayın 3 kaleşnikof ve 1 bixi tüfek ele geçirildi

Sekvan KÜDEN ŞIRNAK, (DHA) – ŞIRNAK`ın Uludere İlçesi`ne bağlı Ortabağ Köyü kırsalındaki bir mağara içerisinde 5 adet mayın, 3 adet kaleşnikof piyade tüfeği 1 adet bixi makinalı tüfek ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi. Silopi İlçesi`nde ise, güvenlik güçlerini gören ve boş araziye 1 adet el bombası ile 1 adet kuru sıkı tabanca atan 3 kişi gözaltına alındı.

Gülyazı Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, Uludere İlçesi Ortabağ Köyü Sibso Deresi mevkisi, D-400 karayolu kenarında bulunan mağarada yaptıkları aramada, çuval içerisinde gizlenmiş vaziyette 5 adet M2-A1 marka personel mayını ele geçirildi. Patlayıcılar, bulundukları yerde bomba imha ekiplerince gerekli güvenlik önlemleri alınarak, Uludere Savcılığı talimatıyla imha edilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Öte yandan Gülyazı Jandarma Karakol Komutanlığı`na bağlı ekipler, Uludere İlçesi Andaç Köyü, Serin Vadisi mevkisinde yapılan başka bir aramda ise, kayaların altında gizlenmiş vaziyette 5 adet beyaz çuval içerisinde 3 adet kaleşnikof piyade tüfeği, 1 adet bixi makineli tüfek, 2 adet 9×62 keskin nişancı dürbünü, 42 adet kanas şarjörü, 615 adet 7×62 mm bixi fişeği ve 240 adet 7×62 mm mayonlu bixi fişeği buldu.

SİLOPİ İLÇESİ`NDE 3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDA

14 Aralıkta ilan edilen sokağa çıkma yasağının devam ettiği Silopi İlçesi`nde, Cumhuriyet Mahallesi Kizir mevkisinde 3 kişinin hareketleri çevrede devriye görevi yürüten güvenlik güçlerinin şüphelenmesine yol açtı. Şüpheli hareketler yapan kişilere yaklaşan güvenlik güçleri, bu kişilerin araziye bir cisim attığını tespit etti. Zırhlı araçlarla bölgede güvenlik önemli alındıktan sonra arazide yapılan arama çalışmalarında 1 adet el bombası ve zoraki MOD 914 ibareli 1 kuru sıkı tabanca bulundu. M.D., F.Z., ve S.Z. olmak üzere gözaltına alınan 3 kişinin evinde, Silopi Cumhuriyet Başsavcılığı`ndan alınan karar ile arama yapıldı. Gözaltına alınan 3 kişi ile ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

DHA-Genel – Türkiye-Şırnak – Sekvan KÜDEN
2015-12-29 21:43:41

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more