Reklamsız Sözcü

Şırnak`ta okullara kar tatili

Şırnak`ta okullara kar tatili

android-time 11:53 31 Aralık 2015
Şırnak`ta okullara kar tatili
Şırnak`ta okullara kar tatili

Sekvan KÜDEN ŞIRNAK,(DHA)- ŞIRNAK il merkezi ile Uludere İlçesi`nde kar yağeışı nedeniyle okullarda eğitime bugün ara verildi. Kentte sabah gittikleri okulun tatil olduğunu öğrenen öğrenciler bahçede kar topu oynayarak tatilin tadını çıkardı.

Şırnak`ta iki gündür etkili olan ve hayatı olmusuz etkileyen kar yağışı nedeniyle il merkezi ve köyler ile Uludere İlçesi`ndeki ilk ve orta dereceli okullar bugün tatildi. Şırnak Valiliği`nden yapılan açıklamada, `Yoğun kar yağışı nedeniyle, Şırnak merkez ve merkez ilçeye bağlı belde ve köylerde, ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarında (Kasrik ve Kumçatı beldeleri dışında) 31.12.2015 tarihinde (Perşembe günü) eğitime bir gün süreyle ara verilmiştir. Ayrıca, yoğun kar yağışı nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de idari izinli sayılacaktır` denildi.

ÖĞRENCİERİN KARTOPU KEYFİ

Kent merkezinde 15 santimi bulan kar kalınlığında bu sabah tatil okullarına giden öğrenciler, tatil olduğunu öğrenince okullarının bahçelerinde kar topu oynayarak tatilin tadını çıkarmaya çalıştı. Bazı öğrenciler ise evlerine geri döndü. Kent merkezinde belediye ekipleri kar temizleme çalışması yaparken, zabıtlar ise araçlarda kış lastiği bulunup bulunmadığını kontrol etti.

Yüksek kesimlerde yer yer 50 santime ulaşan kar kalınlığı nedeniyle Uludere ve Beytüşşebap ilçelerinde 25 köy köy yolu ulaşıma kapandı. Ekipler kapalı köy yollarını açmak için çalışmalarını sürdürüyor.

DHA-Genel – Türkiye-Şırnak – Sekvan KÜDENŞIRNAK,(DHA)
2015-12-31 11:45:32

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 11:5431.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more