Reklamsız Sözcü

Sivaslı minikler Afrikalı yetimlerin kardeşi oldu

Sivaslı minikler Afrikalı yetimlerin kardeşi oldu

android-time 13:32 25 Aralık 2015
Sivaslı minikler Afrikalı yetimlerin kardeşi oldu
Sivaslı minikler Afrikalı yetimlerin kardeşi oldu

Hüsnü Ümit AVCI/SİVAS, (DHA) – SİVAS`ta İnsani Yardım Vakfı (İHH) ve Milli Eğitim Bakanlığı`nın ortaklaşa düzenlediği `Her sınıfın bir yetim kardeşi var` projesi kapsamında Sivaslı minik öğrenciler açtıkları kermesle Afrika ülkelerinde yaşayan bir yetimin kardeşi olarak yardımda bulundu.

Kızılırmak İlkokulu 1-B sınıfı öğrencileri ailelerinin ve öğretmenlerinin yaptıkları kek, pasta, börek gibi ürünlerin bulunduğu bir kermes açtı. İHH ve Milli Eğitim Bakanlığı`nın ortaklaşa düzenlediği `Her sınıfın bir yetim kardeşi var` projesi kapsamında açılan kermeste minik öğrenciler alışveriş yaparak Afrika ülkelerinde yaşayan bir yetimin kardeşi olarak yardımda bulundu. Proje hakkında bilgi veren İHH Sivas Şubesi Başkan Yardımcısı Ahmet Çakmak, `Biz dernek olarak Milli Eğitim Bakanlığı ile yapmış olduğumuz protokol kapsamında Sivas il, ilçe ve köylerindeki bütün okullarımızda, dünya yetimlerine ve ülkemiz yetimlerine sahip çıkmak için çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Kızılırmak İlkokulu da açtığı kermes ile dünyanın herhangi bir yerindeki yetime sponsor olmuş bulunmaktadır` dedi.

Kızılırmak İlkokulu Müdürü Hüseyin Çıldır ise toplanan yardımların Afrika ülkelerindeki bir yetime yardım olarak ulaştırılacağını söyledi. Minik öğrenciler ise düzenlendikleri kermesle bir yetime kardeş olmaktan dolayı mutlu olduklarını dile getirdi.

FOTOĞRAFLI

DHA-Genel – Türkiye-Sivas – Hüsnü Ümit AVCI
2015-12-25 12:04:57

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more