Reklamsız Sözcü

Sivas`ta yılbaşı hindilerine yoğun ilgi

Sivas`ta yılbaşı hindilerine yoğun ilgi

android-time 16:04 31 Aralık 2015
Sivas`ta yılbaşı hindilerine yoğun ilgi
Sivas`ta yılbaşı hindilerine yoğun ilgi

Gökhan CEYLANSİVAS, (DHA) – SİVAS`ta yılbaşı öncesi satışa sunulan hindiler yılın son günü vatandaştan yoğun ilgi gördü.

Yılbaşı sofralarının vazgeçilmesi hindiler, 2015 yılının son gününde pazarlardaki yerini aldı. Sivas`ta eski Buğday Pazarı`na getirilen hindiler 100 ile 150 lira arasında satışa sunuldu. Pazarda hindi satan üniversite öğrencisi Orhan Aktaş, `Yılbaşı nedeniyle hindileri satmak için buraya getirdik. 120 taneydi, şu an elimizde bir kaç tane kaldı. Bunları da satıp evimize gideceğiz. Ama ben yılbaşına uyarlanmasını çok doğru bulmuyorum. Çünkü insanların piyasada hindi bulması bu tarihlere denk geliyor` dedi.

Hindi satıcısı Musa Karakaya ise, hindiye rağbet olduğunu ancak insanların çekinceleri olduğunu belirterek, `İnsanlar buradan hindiyi alıp gittikleri zaman `Yılbaşı mı yapıyorsunuz` diyenlerden korkuyorlar. Bazıları gelip bakıyor, almadan gidiyor. Bazılarının hindilerini de burada kesiyoruz, kimseye göstermeden götürüp araçlarına bırakıyoruz. Artık bunları aşmamız lazım. İnsan bugün de alabilir, yarın da alabilir. Gayet normal bir şey bu. İnsan senede bir kez çocuklarıyla, eşiyle, dostuyla bir araya gelebilir` diye konuştu.

DHA-Genel – Türkiye-Sivas – Gökhan CEYLAN
2015-12-31 15:59:22

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:0531.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more