Reklamsız Sözcü

Sokak hayvanlarını polis koruyacak

Manisa'da sokak hayvanlarına karşı duyarlılık artıyor. Artık hayvanları polis koruyacak

android-time 12:49 24 Temmuz 2015
Sokak hayvanlarını polis koruyacak
Manisa'da sokak hayvanlarına karşı duyarlılık artıyor. Artık hayvanları polis koruyacak

Manisa’da sokak hayvanlarına karşı duyarlılığın artılırıp, korunmalarının sağlanması için ‘Sokak Hayvanları Hemşerimizdir’ adı altında bir proje hayata geçirildi. Hayvanları Koruma Derneği işbirliği ile yapılan projeye göre polis artık sokak hayvanlarını da koruyacak.

Projeye göre, afiş ve broşürlerle halkın bilgilendirilmesi sağlanırken; yaralı hayvanlara da yardım edecek.  ‘Sokak Hayvanları Hemşerimizdir’ projesi Manolya Meydanı’nda tanıtıldı. Projenin tanıtımına Manisa İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, HAKDEM Manisa Şube Başkanı Reyhan Erbirliler ve toplum destekli polis ekipleri katıldı.
TÜRKİYE’DE BİR İLK
Proje hakkında bilgi veren HAKDEM Şube Başkanı Reyhan Erbirliler şunları söyledi:
“Uzun zamandan beri hayata geçirmek istediğimiz bir projemiz vardı. O projeyi hayata geçirmek emniyet müdürümüzün duyarlılığı ile gerçekleşti. Kentimizde yaşadığımız bütün hayvanlar bizim hemşerimiz. Bazı acil durumlar söz konusu olabiliyor. Örneğin, gece kaza geçirerek yaralanan bir hayvan için nereye başvurulması gerektiğini bilmeyen vatandaşlarımız o hayvanın başında çaresiz kalıyorlar. Bundan sonra 155’i aradıklarında onlara nereye başvurulması gerektiğinde yol gösterecekler. Emniyet hayvanlara birebir müdahale ederek, araç gönderebilecek. Onun için bu projenin farklı bir şekilde Türkiye’de bir ilk olduğuna inanıyorum”

HAYVAN SEVGİSİNİ AŞILAYACAĞIZ

Çanakkale İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren ise “Sokak hayvanlarına işkence ve kötü muamelede bulunanlara müdahale etmek, bu can dostlarını korumak polis olarak zaten bizim görevimiz. Bu aktiviteyi başlatmaktaki amacımız, halkımızın daha duyarlı olması, kedi ve köpek sevgisi aşılamak. Bunun için afişler ve broşürler bastırdık. Güvenlik görevlisi olarak her yerde zaten varız. Herhangi bir hayvan ile bir sıkıntı olduğunda biz HAKDEM ile birlikte her zaman sokak hayvanlarının arkasındayız. İnsanlarımız duyarlı olsunlar. Besleyemeyeceği evcil hayvanları evlerine almasınlar. Hayvan sevgisi olan insan kötülük yapmaz, suç işlemez, terörden uzak durur. İnsan sevgisi olur. Onlardan zarar gelmez. İnsanları bu konulara teşvik edelim. Dışarıda zor durumda bekleyen aç susuz kötü durumdaki hayvanları 155’i arayarak haber verelim” dedi.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more