Reklamsız Sözcü

Son dönemin en çok konuşulan valisi görevi bırakıyor

Yaptığı açıklamalarla son dönemin en çok konuşulan isimlerinden Edirne Valisi Dursun Şahin'in yaş haddinden dolayı görev süresi sona eriyor.

android-time 17:58 24 Aralık 2015
Son dönemin en çok konuşulan valisi görevi bırakıyor
Yaptığı açıklamalarla son dönemin en çok konuşulan isimlerinden Edirne Valisi Dursun Şahin'in yaş haddinden dolayı görev süresi sona eriyor.

 

Edirne'de yaş haddinden yarın görev süresi dolarak emekliye ayrılacak olan Vali Dursun Ali Şahin'e Edirne Belediye Başkanlığı bandosu Plevne marşı ile veda etti. Valilik bahçesine gelen bando takımını odasın balkona çıkarak dinleyen Şahin, “Şehre ilk geldiğimde sizin tarafınızdan karşılanmıştım. Çaldığınız Plevne marşı hepimiz gibi beni de çok duygulandıran çok sevdiğim bir marş” dedi.

Foto: CİHAN

Edirne'de 20 ay önce göreve başlayan ve yaş haddinden yarın görev sürecek dolacak Vali Dursun Ali Şahin'e Edirne Belediye Başkanlığı Bando takımı da veda etti. Valilik bahçesine gelen bando takımı en sevdiği marşlardan olan Plevne marşını çaldı. Edirne Belediye Başkanı CHP'li Recep Gürkan ile birlikte makam odasının balkona çıkarak bando takımını selamlayan Vali Şahin, marşı ilgiyle izledi.

Edirne Belediye Başkanı CHP'li Recep Gürkan, Vali Şahin'in bando takımını çok sevdiğini belirterek, “Marşlarını da çok seviyor, Edirne Belediyesi olarak kendisine bando takımıyla veda etmek istedik” dedi.

TEK TEK TOKALAŞTI

Marşı dinledikten sonra balkondan bahçeye inen Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, bando takımındaki müzisyenlerle tek tek tokalaşıp teşekkür etti. Şehre ilk geldiğinde kendisini bando takımını karşıladığını anlatan Şahin, “Çaldığınız Plevne marşı hepimiz gibi beni de çok duygulandıran çok sevdiğim bir marş. Diğer marşlar gibi bunu da çok iyi icra ediyorsunuz. Siz benim ilk göz ağrım oldunuz, benim için mutluluktur. Sizlere başarılar diliyorum. Bakın bi Batı usulü, bizde dedik doğu usulü olsun. Mehter bizim Selçuklulardan kalan bir kültürümüzdür. 1800'lü yıllarda kaldırmışlar. Biz batı ve doğuyu birleştiriyoruz. İkisi de güzel, bizim kültürümüzdür” şeklinde konuştu.

Vali Şahin, Belediye Başkanı Recep Gürkan ve bando takımı birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more