Reklamsız Sözcü

Soylu’dan Erdoğan’a ‘Devlet Başkanı’ hitabı

Feshane'de düzenlenen Trabzon Tanıtım Günleri açılışında konuşan Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın selamını iletirken, 'Devlet başkanımız' ifadesini kullandı.

android-time 00:06 5 Aralık 2015
Soylu’dan Erdoğan’a ‘Devlet Başkanı’ hitabı
Feshane'de düzenlenen Trabzon Tanıtım Günleri açılışında konuşan Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın selamını iletirken, 'Devlet başkanımız' ifadesini kullandı.

Trabzon Dernekler Federasyonu'nun terör gündemi sebebiyle ertelediği Trabzon Tanıtım Günleri, 3-6 Aralık tarihlerinde Feshane’de devam edecek olan etkinliklerinin açılışında konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın selamını iletirken, ‘Devlet başkanımız’ ifadesini kullandı.

ERDOĞAN’A DEVLET BAŞKANIMIZ DİYE HİTAP ETTİ
Açılış programında konuşan Soylu, katılımcılara Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın selamını iletti. Soylu; “Dün, Türk-İş Genel Kurulu’nda birlikte bulunmaktan onur duyduğumuz devlet başkanımız, Sayın Cumhurbaşkanımızın bugün buraya geleceğimizi ifade ettiğimizde “Trabzonlu hemşerilerime, Trabzonlu dostlarımıza ve Trabzonlu kardeşlerimize en içten selamlarını, en içten sevgilerini ve en içten muhabbetlerini ilettiğini bu güzel haziruna bir şekilde ifade etmek istiyorum.” dedi.

TRABZON’A ÖVGÜLER YAĞDIRDI
Konuşmasında Trabzon’a övgüler yağdıran Bakan Soylu, “Bilmenizi istiyorum, bu kelime bu cümle önemlidir, tırnak içinde söylüyorum ‘Trabzon sadece Trabzon değildir’. Trabzon biliniz ki Kastamonu’dur, Trabzon biliniz ki Çankırı’dır, Trabzon biliniz ki Antalya’dır, Trabzon biliniz ki Çankırı’dır, Trabzon biliniz ki Şanlıurfa’dır ve Mardin’dir. Trabzon biliniz ki Artvin’dir. Büyük bir kucaklayıcılığı büyük bir yüce gönüllüğü ortaya koyan bir şehirden bahsediyorum. Gecenin bir saatinde, gecenin saat dördünde, oranın edebiyle yetişmiş insanların kapısını rahatça çalabileceğiniz bir şehirden bahsediyorum. Bizim köylerimizde herkesin rahatça girebileceği evler vardır, haneler vardır. Bizim köylerimizde herkesin rahatça misafir edileceği ama kimse tarafından yabancılanmayacağı, bizim büyük medeniyetimizin, bizim bu Anadolu medeniyetinin büyük mirasının emanetidir.” şeklinde konuştu.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 00:0705.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more