Reklamsız Sözcü

Sur`da 4 polis yaralandı, atılan roket binanın çatısına isabet etti

Sur`da 4 polis yaralandı, atılan roket binanın çatısına isabet etti

android-time 15:22 29 Aralık 2015
Sur`da 4 polis yaralandı, atılan roket binanın çatısına isabet etti
Sur`da 4 polis yaralandı, atılan roket binanın çatısına isabet etti

Canan ALTINTAŞ- Ahmet ÜNDİYARBAKIR, (DHA) – DİYARBAKIR`ın sokağa çıkma yasağı uygulanan ve operasyonların sürdüğü merkez Sur İlçesi`nde çıkan çatışmalar sırasında atılan bir roket, merkez Yenişehir İlçesi`nde bir binanın çatı katına isabet ederek, hasara neden oldu. Sur`da PKK`lılar ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada bir polis memuru keskin nişancı silahı Kanas ile açılan ateşte, 3 polis memuru da tuzaklanan patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu yaralandı. Yaralı 4 polis memuru hastanede tedavi altına alındı.

Sur İlçesi`nde PKK`lıların oluşturduğu barikatların kaldırılması, kazdıkları hendekleri kapatılması ve örgüt üyelerinin etkisiz hale getirilmesi için 2 Aralık günü alınan sokağa çıkma yasağı devam ederken, ilçede güvenlik güçleriyle PKK`lılar arasında bugün de çatışmalar çıktı. Çatışmalar sırasında PKK`lıların keskin nişancı silahı Kanas ile açtığı ateşte 27 yaşındaki polis memuru Ahmet Sarıkaya, başından yaralandı. Durumu ağır olan Sarıkaya, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi`nde yapılan ameliyatın ardından yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy da hastaneye giderek, yaralı polis memurunun durumu hakkında bilgi aldı.

Sur`da öğleden sonra çıkan çatışmalar sırasında PKK`lılar tuzakladıkları patlayıcıyı uzaktan kumanda ile infilak ettirdi. Şiddetli patlamada 3 polis memuru şarapnel parçalarının isabet etmesi yaralandı. Yaralı polisler ambulanslarla Diyarbakır Asker Hastanesi`ne götürülerek, tedavi altına alındı. Yaralı polislerin hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtildi.

ROKET BİNAYA İSABET ETTİ

Sur`da bugün çıkan çatışmalar sırasında atılan bir roket merkez Yenişehir İlçesi Lise Caddesi, Ali Emiri 5`inci Sokak üzerindeki Arma Yapı Apartmanı`nın B bloğunun çatısına isabet etti. Çatıda hasar meydana gelirken, polis ekipleri çatı katında incelemelerde bulundu.

Diyarbakır`da pazar günü yine Sur`dan bir roket Yenişehir İlçesi`nde özel bir hastanenin çatı katına, dün de bir binanın çatı katına isabet etmişti.

DHA-Güvenlik – Türkiye-Diyarbakır – Canan ALTINTAŞ-Ahmet ÜN
2015-12-29 15:15:25

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more