Reklamsız Sözcü

Tekirdağ´da kar tatili

Tekirdağ´da kar tatili

android-time 13:41 31 Aralık 2015
Tekirdağ´da kar tatili
Tekirdağ´da kar tatili

Şaban KARDEŞ- Şenol AKSOY- Mehmet YİRUN TEKİRDAĞ,(DHA)- TEKİRDAĞ`ın Çerkezköy, Kapaklı ve Saray İlçesi`nde etkili olan kar yağışı çatı ile sokaklar beyaza büründü. Üç ilçede de kar nedeniyle okullar öğleden sonra tatil edildi. Çorlu`da ise soğuk hava nedeniyle süs havuzları buz tuttu.

Tekirdağ kent merkezinde hava sıcaklığı 4 dereceyken, ilçelerinde ise kar yağışı etkili oldu. Çerkezköy ve Kapaklıda dün gece başlayan ve kısa sürede etkisini gösteren kar nedeniyle sokaklar ve çatılar beyaza büründü. Hava sıcaklığının sıfırın altında 7 dereceye kadar düştüğü ilçelerde ulaşımda da sıkıntılar yaşandı. Belediye ekipleri, yollarda kar kürüme ve tuzlama çalışmalarına başladı. Kar yağışı nedeniyle ilçe genelinde çok sayıda maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi. Çerkezköy ve Kapaklı Kaymakamlığı, yoğun kar yağışı nedeniyle okulların öğleden sonra tatil edildiğini açıkladı.

OKULLAR TATİL EDİLDİ

Saray İlçesi`nde de etkili olan kar yağışı nedeniyle cadde ve sokaklar beyaza büründü. Trafikte araçlar ilerlemekte güçlük çekerken kar yağışı günlük yaşamı da olumsuz etkiledi. Belediye ekipleri, kar küreme ve tuzlama çalışmalarına başlarken, kaymakamlık öğleden sonra ilk öğretim okullarının tatil edildiğini duyurdu.

ÇORLU BUZ TUTTU

Tekirdağ`ın Çorlu İlçesi`nde ise hava sıcaklığı sıfırın altında 5 dereye kadar düştü. Cumhuriyet Meydanı`ndaki süs havuzları soğuk hava nedeniyle buz tuttu. Çorlu Havaalanında sabah yapılması gereken eğitim uçuşları da hava muhalefeti nedeniyle iptal edildi. Meteoroloji verilerine göre, sıfırın altında 5 derece olan soğuk havanın etkisini sürdüreceği belirtildi.

DHA-Genel – Türkiye-Tekirdağ – Şaban KARDEŞ – Şenol AKSOY – Mehmet YİRUN
2015-12-31 13:35:03

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 13:4231.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more