Reklamsız Sözcü

THY Ukrayna´da Zaporijya´ya uçmaya başladı

THY Ukrayna´da Zaporijya´ya uçmaya başladı

android-time 15:12 29 Aralık 2015
THY Ukrayna´da Zaporijya´ya uçmaya başladı
THY Ukrayna´da Zaporijya´ya uçmaya başladı

Serhan TÜRKİSTANBUL (DHA) – TÜRK Hava Yolları, Ukrayna`daki altıncı uçuş noktası olan Zaporijya şehrine sefer başlattı. Açılışa THY Satış Başkanı Ziya Taşkent, Doğu Avrupa ve Balkanlar`dan sorumlu Satış Başkan Yardımcısı Mert Dorman katıldı.

TK 1469 sefer sayılı uçak Zaporijya Havalimanı`na inişinde su takı ile karşılandı. Belediye Başkanı, Bölge Konseyi Başkanı ve Odesa Başkonsolos Vekili ile Türkiye Cumhuriyeti Odesa Başkonsolos vekili karşılamada bulundu.

Terminalde düzenlenen basın toplantısında THY`nin bölgede büyümeye devam edeceğini belirten THY Satış Başkanı Ziya Taşkent, `Bugün 113 ülkede 286 noktaya sefer yapıyoruz. Ukrayna pazarındaki 22`nci yılımızda yeni bir uçuş noktası daha eklemenin gururunu yaşıyoruz` dedi.

Ukrayna`da büyüme stratejilerinin süreceğine dikkat çeken Taşkent, `Mevcut seferlerimizi artırmayı ve yeni uçuş noktaları açmayı planlamaktayız. Türk Hava Yolları olarak Türkiye-Ukrayna arasındaki dostluğa büyük önem veriyoruz. Bu uçuşlar iki ülke arasındaki ticaret ve turizmin gelişmesine önemli katkı sağlayacaktır diye konuştu.

BİLET FİYATLARI 149 DOLARDAN BAŞLIYOR

THY, İstanbul Atatürk Havalimanı`ndan Zaporijya`ya haftada dört gün karşılıklı sefer yapıyor. Uçuşlar, pazartesi, çarşamba, cumartesi ve pazar günleri yapılıyor. Bilet fiyatları ise ekonomi sınıfı, gidiş-dönüş tüm vergiler dahil 149 dolardan başlıyor.

DHA-Genel – Türkiye – Serhan TÜRK
2015-12-29 15:05:14

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more