Reklamsız Sözcü

Tokatlı kadınlar görme engelli öğrencilere kitap okudu

Tokatlı kadınlar görme engelli öğrencilere kitap okudu

android-time 14:00 25 Aralık 2015
Tokatlı kadınlar görme engelli öğrencilere kitap okudu
Tokatlı kadınlar görme engelli öğrencilere kitap okudu

Fatih YILMAZ/TOKAT, (DHA) – TOKAT`ta kadınların oluşturduğu `Kitap Okuma Grubu ve Beyazay Derneği` üyeleri Mehmet Akif Ersoy Görme Engelliler Okulu`nda öğrencilere kitap okudu.

Tokat Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan `Gönülden Gelen Sesler` projesi kapsamında bu kez kadınlardan oluşan `Kitap Okuma Grubu ve Beyazay Derneği` üyeleri görme engelli öğrenciler ile bir araya geldi. Okulun kütüphane salonunda düzenlenen programda görme engelli öğrenciler yaş gruplarına göre iki gruba ayrıldı. Öğrencilere dernek üyesi kadınlar tarafından kitap okundu.

Görme engelli öğrenciler ile bir arada olmaktan çok mutlu oldukları ifade eden Kitap Okuma Grubu Başkanı Nurdan Sağol, `Kitap grubumuz ayda bir kitabı okuyup bir araya geliyoruz. Ve birlikte yorumluyoruz. 22 kadından oluşuyor grubumuz arada sırada yazarlarımızı davet ediyoruz. Ortaya güzel söyleşiler çıkıyor. Sosyal sorumluluk projelerinde de yer almaya karar verdik. Sosyal sorumluk duygusu ile bir şeyler yapmalıydık. İlk olarak burada bir araya geldik` dedi.

Beyazay Derneği Tokat Şube Başkanı Suna Aslan Köten ise, “Bugün burada farkındalık çalışması yapıyoruz. Tokat`ta kadınların oluşturduğu kitap okuma grubu ile görüşerek böyle bir proje hazırladık. Buraya gelen kitap dostu arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum` diye konuştu.

Görme engelli öğrenciler ise etkinlik nedeni ile teşekkür etti.

FOTOĞRAFLI

DHA-Genel – Türkiye-Tokat – Fatih YILMAZ
2015-12-25 11:03:48

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more