Reklamsız Sözcü

Tramvayda bomba süsü verilmiş paket bulundu

Tramvayda bomba süsü verilmiş paket bulundu

android-time 20:51 31 Aralık 2015
Tramvayda bomba süsü verilmiş paket bulundu
Tramvayda bomba süsü verilmiş paket bulundu

Ersan SAN İstanbul, (DHA) – BAĞCILAR-Kabataş seferini yapan tramvayda bulunan bomba süsü verilmiş paket seferlerin aksamasına neden oldu.

Kabataş`tan Bağcılar`a gitmek üzere hareket eden tramvay, Sultanahmet durağına geldiğinde, yolcular tarafından üzerinde saat ve kablo düzeneği bulunan bir paket fark edildi. Durumun polise bildirilmesi üzerine tramvay durduruldu, yolcular indirildi ve tramvay Beyazıt durağına çekildi. Polis ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı.

Tramvay`a gelen emniyet ekipleri, yaptıkları ilk incelemenin ardından olay yerine bomba imha uzmanı çağırırken, tramvayın çevresinde de güvenlik şeridi oluşturuldu. Seferlerine devam eden diğer tramvaylar da durduruldu. Beyazıt Meydanı`na yakın duran diğer tramvayların içinde bekleyen yolcular da güvenlik gerekçesiyle indirilerek otobüslere yönlendirildi.

Bu sırada bazı vatandaşlar duruma tepki göstererek işten çıktıklarını, eve gitmek istediklerini, ancak bomba ihbarı nedeniyle gidemediklerini söylediler.

Bomba imha uzmanı tarafından kontrol edilen bomba süsü verilmiş paket, daha sonra kontrollü bir şekilde fünye ile patlatıldı. Paketin patlatılmasının ardından Olay Yeri İnceleme ekipleri, tramvayda ve pakette incelemelerde bulundu.

Güvenliğin sağlanması ile birlikte durdurulan tramvay seferleri normale döndü. Emniyet ekipleri, bomba süsü verilmiş paketle ilgili inceleme başlattı.

DHA-Güvenlik – Türkiye-İstanbul Fatih – Ersan SAN
2015-12-31 20:48:31

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 20:5231.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more