Reklamsız Sözcü

Uludağ´a bir gecede 30 santim kar yağdı

Uludağ´a bir gecede 30 santim kar yağdı

android-time 11:36 31 Aralık 2015
Uludağ´a bir gecede 30 santim kar yağdı
Uludağ´a bir gecede 30 santim kar yağdı

Mehmet İNAN- Haluk KAFAR BURSA, (DHA) – TÜRKİYE`nin en önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ`da dün başlayan kar yağışı devam ediyor. Hava sıcaklığının sıfırın altında 14 dereye düştüğü zirveye bir gecede 30 santimetre kar yağdı. Böylece Uludağ`da ki kar kalınlığı 40 santime ulaştı.

Tüm Türkiye`yi etkisi altına alan Sibirya soğukları, en çok yeni yılı Uludağ`da karşılamaya hazırlananları sevindirdi. Kar olmaması nedeniyle sezona endişe ile giren otel ve işletmeler, dün gece şiddetini artıran kar yağışıyla rahat bir nefes aldı.

Gün içerisinde 10 satim olan kar kalınlığı dün gece yağan kar ile birlikte bu sabah 40 santime ulaştı. Uludağ`daki kar yağışının cumartesi gününe kadar devam edeceği bildirildi. Zirvedeki hava sıcaklığı da dün gece sıfırın altında 14 dereceye düştü.

BURSA`DA DA KAR YAĞIŞI

Bursa kent merkezinde de kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi. Hava sıcaklığının sıfırın altında 2 dereceye düştüğü kent merkezi kar yağışıyla beyaza büründü. Kent merkezindeki kar kalınlığı da 5 santimetreye ulaştı. Karayolları ve Büyükşehir Belediyesine ait ekipleri buzlanmayı önlemek amacıyla gece boyunca çalışma yaptı.

DHA-Genel – Türkiye-Bursa – Mehmet İNAN
2015-12-31 11:33:52

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 11:3731.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more