Reklamsız Sözcü

Uludağ Üniversitesi’nde OHAL

Uludağ Üniversitesi’ne gelecek olan Erdoğan için geniş güvenlik tedbiri alındı. 6 TGB'li gözaltında.

android-time 13:50 21 Aralık 2015
Uludağ Üniversitesi’nde OHAL
Uludağ Üniversitesi’ne gelecek olan Erdoğan için geniş güvenlik tedbiri alındı. 6 TGB'li gözaltında.

“Türkiye'nin İnsani Diplomasisi” konulu panel ve fahri doktora tevcih töreni için Uludağ Üniversitesi'ne gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için geniş güvenlik tedbiri alındı.

Foto: Bursa.com – Erdoğan’ın geleceği Uludağ Üniversitesi’nde yoğun güvenlik önlemi alındı

Erdoğan’ın Uludağ Üniversitesi ziyareti öncesi TGB Bursa İl Başkanı Ali Ozan Şimşek gözaltına alındı. TGB, Şimşek ile birlikte beş üyelerinin daha gözaltına alındığını duyurdu.

TGB Bursa İl Başkanı Ali Ozan Şimşek, bugün saat 10.00 civarında Görükle'deki evinden okula gitmek üzere bindiği minibüsten indirilerek gözaltına alındı. Şimşek'in, Organize Sanayi Karakolu'na götürüldüğü bildiriliyor.

ABDÜLHAMİT DÜŞERKEN’E ENGEL

Öte yandan TGB üyesi gençlerin bugün Abdülhamit Düşerken isimli filmi izleyecekleri salon da kapatıldı. Polis, filmin yayınlatılmasına izin vermedi.

FAHRİ DOKTORA VERİLECEK

Erdoğan için sabahın erken saatlerden itibaren şehirde geniş güvenlik tedbirleri alındı. Erdoğan'ın katılacağı Bursa Uludağ Üniversitesi'ndeki “Türkiye'nin İnsani Diplomasisi” konulu panel ve fahri doktora tevcih töreni için polis ekipleri ve özel harekat ekipleri üniversitede kuş uçurtmadı. Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi etrafında geniş güvenlik tedbiri alınırken, davetliler içeriye kimlik ve davetiye kontrolü ile girdi. Fahri doktora verilecek olan Erdoğan, daha sonra Bursa Stadyumu'nun açılış törenine katılacak.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 14:0021.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more