Reklamsız Sözcü

Umut Nöbeti 30´uncu gününde

Umut Nöbeti 30´uncu gününde

android-time 15:21 31 Aralık 2015
Umut Nöbeti 30´uncu gününde
Umut Nöbeti 30´uncu gününde

Taner YENERİSTANBUL, (DHA) Tutuklu Gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül`e destek ve moral vermek amacıyla başlatılan ‘Umut Nöbeti`nin 30`uncu gününde Hürriyet Gazetesi Yazarı Yalçın Bayer ile Cumhuriyet Gazetesi Eğitim Editörü Figen Atalay tuttu.

Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü önünde devam eden ‘Umut Nöbeti`ni 30`uncu gününde bugün Hürriyet Gazetesi Yazarı Yalçın Bayer ile Cumhuriyet Gazetesi Eğitim Editörü Figen Atalay devraldı.

BU YIL KÖTÜ GEÇTİ YENİ YILDAN UMUTLUYUZ

Hürriyet Gazetesi Yazarı Yalçın Bayer şöyle konuştu: `Onlara çok selamlar, yeni yılda müjdeli haberler bekliyoruz. Basın özgürlüğünün, insan haklarının çok saygı duyulacağı bir ülkede yaşamak istiyoruz. Ne yazık ki, böyle bir tablo görmedik. Bu yıl kara bir yıl oldu. Bine yakın arkadaşımız işsiz kaldı. Bu yıl kötü geçti ama yeni yıldan çok umutluyuz. Adaletin uygulanacağı, gazetelerin özgürce habercilik yapacağı bir ortamın oluşmasını istiyoruz. ` dedi.

ÜLKEMİZİN DAHA İYİ BİR YER HALİNE GELMESİ İÇİN ÇALIŞALIM

Cumhuriyet Gazetesi Eğitim Editörü Figen Atalay ise Can Dündar, Erdem Gül ve diğer tutuklu meslektaşları için burada olduklarını belirterek, `Umuyorum ve diliyorum ki yeni yılda gazetecilik yaptığı için hiçbir meslektaşımız tutuklanmasın. Şuan özgür olmayanlar özgürlüklerine kavuşsunlar ve ülkemizin daha iyi bir yer haline gelmesi için daha çok çalışalım. Daha çok mücadele edelim. Tutuklu olan, olmayan tüm meslektaşlarımızı buradan iyi yıllar diliyorum.` dedi.

()

DHA-Genel – Türkiye-İstanbul Silivri – Taner YENER
2015-12-31 15:15:37

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:2231.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more