Reklamsız Sözcü

Üzerine araç kaydı olmayan yaşlı adama HGS cezası kesildi

Üzerine araç kaydı olmayan yaşlı adama HGS cezası kesildi

android-time 12:16 31 Aralık 2015
Üzerine araç kaydı olmayan yaşlı adama HGS cezası kesildi
Üzerine araç kaydı olmayan yaşlı adama HGS cezası kesildi

Ünsal YÜCEL KEŞAN(Edirne),(DHA)- EDİRNE`nin Keşan İlçesi`ne bağlı Sazlıdere Köyü`nde oturan ve üzerine kayıtlı araç bulunmayan 85 yaşındaki Behzat Fidan`a, İstanbul`da Hızlı Geçiş Sistemi`ni (HGS) iki kez ihlal ettiği gerekçesiyle 160 lira para cezası kesildi.

Sazlıdere Köyü`nde oturan emekli Behzat Fidan`a üzerine kayıtlı olmayan 22 RS 466 plakalı araçla İstanbul Mahmutbey ve Ispartakule gişelerinde HGS`yi ihlal ettiği gerekçesiyle 159.50 lira para cezası kesildi.

EN SON 40 YIL ÖNCE İSTANBUL`A GİTMİŞ

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Akıcı Otoyol Bakım İşletme Şefliği tarafından kendilerine yapılan ceza tebligatı karşısında şaşkınlık yaşayan Behzat Fidan, üzerine kayıtlı araç olmadığını ve son olarak 40 yıl önce asker arkadaşını görmek üzere İstanbul`a gittiğini söyledi. Behzat Fidan, cezayı ödemeyeceğini ve tebligata itiraz edeceğini ifade ederek, `Cezayı görünce çok şaşırdım. Bu plakalı araç benim değil, hatta üzerime araç kaydı bile yok. Buna rağmen benim adresime ceza geldi. Çok şaşırdım` dedi.

İKİ KEZ İHLAL ETMİŞ

Gelen ceza tebligatında Fidan`ın, 22 RS 466 plakalı araçla 16 ve 17 Nisan 2014 tarihlerinde Mahmutbey-Edirne otoyolu Mahmutbey ve Ispartakule HGS istasyonundan kaçak geçtiği belirtilerek 79`ar lira 75 kuruş para cezası kesildiği görülüyor.

DHA-Genel – Türkiye-Edirne Keşan – Ünsal YÜCEL
2015-12-31 12:08:25

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 12:1731.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more