Reklamsız Sözcü

Uzman aşıcı ve budamacılara sertifikaları verildi

Uzman aşıcı ve budamacılara sertifikaları verildi

android-time 18:02 28 Aralık 2015
Uzman aşıcı ve budamacılara sertifikaları verildi
Uzman aşıcı ve budamacılara sertifikaları verildi

Metin Faruk TAMERGAZİANTEP, (DHA)- GAZİANTEP`te, Nestle Damak, TEMA Vakfı ve Gaziantep Fıstık Araştırma Enstitüsü işbirliğiyle 2011`den bu yana sürdürülen `Fıstığımız Bol Olsun Projesi` kapsamında uzman aşıcı ve budamacı eğitimlerini tamamlayan 67 kursiyere düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

Gaziantep Üniversitesi Fen- Edebiyat Fakültesi`nde düzenlenen sertifika törenine; Gaziantep Vali Yardımcısı Turgay Ergin, TEMA Vakfı Genel Müdürü Barış Karapınar, Nestle Türkiye Çikolata Grubu Genel Müdürü Oben Akyol ve kursiyerler katıldı. Törende konuşan TEMA Vakfı Genel Müdürü Barış Karapınar, sürdürülen proje ile bilinçli çiftçi üretmeyi sağladıklarını ifade ederek, `Proje sahalarında görülen en büyük eksiklik olan budama ve aşılama konularında daha fazla uzmanın yetiştirilmesiyle hem üreticinin gelir düzeyini ve ürünün kalitesini arttırmayı hem de yörede istihdam olanağı yaratmayı amaçlıyoruz` dedi.

Nestle Türkiye Çikolata Grubu Genel Müdürü Oben Akyol ise antepfıstığının Türkiye için önemli bir değer olduğunu söyleyerek, antepfıstığının üretiminin verimli hale getirilmesi için çalışmalar yaptıklarını anlattı.

Konuşmaların ardından 67 kursiyere sertifikaları verildi.

DHA-Genel – Türkiye-Gaziantep – Metin Faruk TAMER
2015-12-28 17:56:13

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more