Reklamsız Sözcü

Van`da cuma namazı sonrası terör protestosu

Van`da cuma namazı sonrası terör protestosu

android-time 14:37 25 Aralık 2015
Van`da cuma namazı sonrası terör protestosu
Van`da cuma namazı sonrası terör protestosu

Murat ÇAĞLAR- Orhan AŞANVAN, (DHA) – VAN`da AK Parti İl Başkanlığı ve 20`ye yakın Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisi, Cuma namazı sonrası terör olaylarını protesto etmek amacıyla basın açıklaması yaptı.

Cuma namazı sonrası Hz. Ömer Camisi önünde toplanan kalabalık, bölgede son günlerde artan terör olayları ve kepenk kapatma girişimlerini basın açıklamasıyla protesto etti. Basın açaklamasına AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğan, partili yöneticileri ve 20`ye yakın STK temsilcisi katıldı. Grup adına basın açıklamasını Nesli Asım Derneği Van Şube Başkanı Yakup Eren okudu. Eren, son zamanlarda ülkede huzur ve istikrar ortamına, demokrasiye, kardeşliğe ve dini değerlere yönelik saldırıların artığını belirterek şöyle dedi:

`Bu kutsal topraklar üzerinde yaşayan her bir canın maddi ve manevi katkılarıyla, binbir zorluklarla yapılan camilerimiz, eğitim yuvalarımız, köprülerimiz ile dinimizin yegane kitabı kutsalımız olan Kur`an-i Kerim`i doğrudan hedef alan bu mihraklar, bunlarla kalmayıp, kendi düşüncelerini benimsemeyenlere hayat hakkı tanımamaktadırlar. Bu saldırılar bizi yıldırmayacak, aksine bizleri daha çok birbirimize bağlayacaktır. Bize düşen görev bu ayırımcılık ve bölücülük karşısında sesimizi yükseltmek ve bu olaylara prim vermeyeceğimizi, bin yıllık kardeşliğimizi kimsenin bozamayacağını haykırmaktır.`

FOTOĞRAFLI

DHA-Genel – Türkiye-Van – Murat ÇAĞLAR- Orhan AŞAN
2015-12-25 14:32:08

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more