Reklamsız Sözcü

Van`da organik hindilere büyük talep

Van`da organik hindilere büyük talep

android-time 10:23 29 Aralık 2015
Van`da organik hindilere büyük talep
Van`da organik hindilere büyük talep

Osman BEKLEYEN- Murat ÇAĞLAR VAN, (DHA) – YILBAŞINA sayılı günler kala Van`ın Mollakasım Mahallesi`nde yetiştirilen hindilere büyük talep var. Özellikle Van dışında yaşayanlardan çok sipariş aldıklarını belirten besici Vahit Yılmaz, `Hindilerimiz hem sağlıklı hem de organik. Günlük 80 ile 100 arasında hindi satıyoruz. Her yere hindi gönderebiliriz. Van`da siparişleri evlere teslim ediyoruz` dedi.

Yılbaşı gecelerinin değişmezi olan hindinin satışı hız kazandı. Van`ın Mollakasım Mahallesi`nde organik olarak yetiştirilen hindiler ise vatandaşın gözdesi oldu. 10 bin metrekare alan üzerinde kurulan bir çiftlikte tamamen organik olarak yetiştirilen hindiler kapış kapış satılıyor. Tanesi 70 liraya satılan hindilere suni yem vermediğini belirten yetiştirici Vahit Yılmaz, yoğun talebin kendilerini sevindirdiğini söyledi. Özelilkle yılbaşının kendileri için umut olduğunu belirten Yılmaz şöyle konuştu:

`Hindilerimizi kendimiz yavru olarak aldık. Van Gölü kıyısındaki Mollakasım Mahallesi`nde uygun bir bölgeye çiftlik kurduk. Açık alanımız çok geniş. Hindilerimizi tamamen organik olarak besliyoruz. Günlük 6- 7 saat dışarda otlatıyoruz. Şu anda günlük 80 ile 100 hindi satışımız var. Veteriner hekim kontrolünde yetiştirdiğimiz hindilerimize büyük talep var. İl dışına da gönderiyoruz. Van`da da siparişleri imkanlarımız dahilinde evlere teslim ediyoruz. Vatandaşımız organik hindilerle yılbaşı gecesini kutlayabilir. Ayrıca yılın her gününde hindi satıyoruz.`

DHA-Genel – Türkiye-Van – Osman BEKLEYEN- Murat ÇAĞLAR
2015-12-29 10:18:07

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more