Reklamsız Sözcü

Yeni yıla hazırlanan Uludağ`da sadece kar bekleniyor

Yeni yıla hazırlanan Uludağ`da sadece kar bekleniyor

android-time 15:47 29 Aralık 2015
Yeni yıla hazırlanan Uludağ`da sadece kar bekleniyor
Yeni yıla hazırlanan Uludağ`da sadece kar bekleniyor

Edip TEKİNBURSA, (DHA)- TÜRKİYE`nin turizm cenneti Uludağ`da yılbaşı hazırlıkları tamamlanırken bu geceden itibaren kar yağışının beklendiği `Beyaz cennet` bugün bahardan kalma güneşli bir gün görüldü.

Hava sıcaklığının en düşük eksi 3 derece olduğu Uludağ`da bu geceden itibaren kar bekleniyor. Yılbaşına sayılı günler kala Uludağ`da yeni yıl hazırlıkları tamamlandı. Bu geceden itibaren kar yağışının beklendiği Uludağ`da bahardan kalma güneşli bir gün görüldü.

KAR OLMAYINCA TELESİYEJİ TERCİH ETTİLER

Uludağ`a gelen bazı kişiler ve Arap turistler Uludağ`da kar olmayınca kayak yapamadı. Kar motorlarının da kar olmadığı için çalışmadığı Uludağ`da tatilciler telesiyeje binmeyi tercih etti. Uludağ manzarasını izleyen vatandaşlar hatıra fotoğrafı çektirdi.

5 BİN DOLARLIK ODALAR AYLAR ÖNCESİNDEN TÜKENDİ

Yılbaşı için hazırlanan paket program kapsamınrda otellerindeki 5 bin dolaklık odaların günler öncesinden rezerve edildiğini söyleyen Ağaoğlu Otel Halkla İlişkiler Yönetmeni Gül Kaya, şöyle dedi:

`Odalarımızda tüm müşterilerimizin rahat etmesini sağlayacak tüm imkanlar var. Odalarımız genellikle pist ve dağ manzaralıdır. Otelde odalar bin dolar ile 5 bin dolar arasında değişiyor. Bu odalar özel suit odalar.`

YOL ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Diğer yandan Uludağ`da yol genişletme çalışmaları devam ediyor. Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü`ne bağlı iş makineleri hafriyat çalışması yaptı. Ekipler, önümüzdeki günlerde genişletilen alanlarda asfaltlama çalışması yapacak.

DHA-Genel – Türkiye-Bursa Merkez – Edip TEKİN
2015-12-29 15:43:09

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more