Reklamsız Sözcü

Zonguldak`ta 84 köy yolu ulaşıma kapandı

Zonguldak`ta 84 köy yolu ulaşıma kapandı

android-time 16:41 31 Aralık 2015
Zonguldak`ta 84 köy yolu ulaşıma kapandı
Zonguldak`ta 84 köy yolu ulaşıma kapandı

Durmuş SEVİNDİK ZONGULDAK, (DHA)- ZONGULDAK`ta etkili olan kar yağışı nedeniyle 84 köy yolu ulaşıma kapandı. Kar, şehirlerarası yollarda ulaşımı aksattı.

Kentin yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 30 santimetreye ulaştı. Kar nedeniyle 84 köy yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi ekipleri kapalı köy yollarını açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kar, şehirlerarası yollarda ulaşımı aksattı. İstanbul yolunun Cemaller Köyü mevkisinde yolun tamamen karla kaplanması nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı. Bir çok araç kayarak yoldan çıktı. Bazı sürücüler, araçlarına zincir takarak ilerledi. Kar nedeniyle İstanbul ve Ankara yolu TIR`ların geçişine kapatıldı.

Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi yolunda da kar sürücüleri zorladı. Bazı araçlar hastaneye 500 metre kala rampa olan yolu çıkamadı. Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi`nden sevk edilen 2 çocuğu taşıyan 112 Acil Servis ambulansı da aynı yolda kaldı. Bunun üzerine BEÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi`nden gelen ambulansa çocuklar nakledildi. Ancak bu ambulans da karda ilerleyemedi. Bunun üzerine hastaların, Kozlu İlçesi`ndeki diğer yoldan hastaneye ulaştırılmaları sağlandı.

DHA-Genel – Türkiye-Zonguldak – Durmuş SEVİNDİK
2015-12-31 16:35:10

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:4231.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more