Reklamsız Sözcü

Zübeyde Hanım hastanesine de kilit!

Atatürk’ün annesinin adını taşıyan Zübeyde Hanım Hastanesi kapatıldı.

android-time 14:13 13 Aralık 2015
Zübeyde Hanım hastanesine de kilit!
Atatürk’ün annesinin adını taşıyan Zübeyde Hanım Hastanesi kapatıldı.

SÖZCÜ / ANKARA

İzmir'de “Paralel yapıya ait” denilerek 11 hastana kapatılırken, CHP eski milletvekili Mehmet Haberal'ın yöneticisi olduğu Başkent Üniversitesine ait, Atatürk'ün annesinin adını taşıyan Zübeyde Hanım Hastanesinin kapısına da kilit vuruldu.

Foto: DHA Başken Üniversitesi Hastaneleri yönetiminde Mehmet Haberal bulunuyor

CHP milletvekili Mustafa Balbay, ‘' Bu hastane 17 yıldır faaliyette ama YÖK şimdi yasaya uygun çalışmadığı iddiasıyla hastaneyi kapattı. Bu durum ne hukuki, ne ahlaki'' dedi. Balbay yaptığı açıklamada şunları söyledi:

‘'Böyle bir sağlık biriminin kapısına kilit vurmak ‘Bizden değilsen öl' demektir. Başkent Üniversitesi’nin Prof. Mehmet Haberal öncülüğünde tüm Türkiye’ye yayılmış hizmet birimleri var. Zübeyde Hanım Hastanesi de İzmirlilerin çok yakından bildiği bir sağlık kurumu. 1998 yılından beri faaliyet gösteriyor. Hizmete başlarken YÖK’ten tüm izinler alındı. Hal böyleyken 17 yıl sonra ani bir kararla ‘Yasaya uygun çalışmıyorsunuz' diyerek yine YÖK’ten yeni bir karar aldırmak, ahlaki de değildir. Buradan sağlık hizmeti alanlara da büyük saygısızlıktır. Hükümet bu yanlıştan bir an önce dönmelidir''

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 14:2413.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more