Reklamsız Sözcü

3 Aylık Emekli Maaşı Kimler Alabilir?

4C üzerinden emekliye ayrılan kişiler, 3 ayda bir maaş almaktadır. 3 aylık emekli maaşı alan kişiler, maaşlarını aylığa da çevrilir.

android-time 08:58 29 Aralık 2015
3 Aylık Emekli Maaşı Kimler Alabilir?
4C üzerinden emekliye ayrılan kişiler, 3 ayda bir maaş almaktadır. 3 aylık emekli maaşı alan kişiler, maaşlarını aylığa da çevrilir.

SGK'dan emekliye ayrılan kişiler, sigorta statülerine göre farklı uygulamalara göre emekli olur. Kişiler için emeklilik kadar emekli maaşının durumu da merak edilir. Emekli maaşı konusunda bilgi almak isteyen kişiler Sorgulama blog sitesindeki emekli maaşı hesaplama yazısında belirtildiği gibi ne kadar emekli maşı alırım uygulamasını kullanabilir.

İlgili uygulamanın ana sayfası ise şöyledir;

Resimdeki formun doldurulması sonrasında kişiler kolay bir şekilde emekli maaşının ne kadar olduğunu öğrenebilir. Hesaplama yapacak kişilerin aylık hesap için belirtilen sorgulama formunu kullanması yeterlidir. Uygulama ücretiz olarak sunulduğundan dolayı herkes, sayfa üzerinden sorgulama yaparak bilgi alabilir.

Emekli maaşının öğrenen ve emekliye ayrılan kişiler emekli maaşı almaya başlarken, memur olarak çalışan kişilere maaşları 3 ayda bir verilir. 3 aylık olarak adlandırılan maaşlarda kişiler önceki yıllarda her ne kadar maaşlarda bir değişiklik yapamasa da artık 3 aylık olarak alınan maaşların aylığa çevrilmesi mümkündür. Bu bakımdan emekli maaşı alan 4C'ler, emekli maaşı için belirtilen adımları takip ederek işlemlerini yapabilir.

Emekli maaşı alan ve emeklilik durumunu takip etmek isteyenler e devlet üzerinden konuyla ilgili bilgi alabilir. E devlet aracılığı ile hizmetlerini sunan SGK, bu açıdan kolay bir şekilde bilgiye erişimi sağlar. Üstelik e devlet aracılığı ile ücretsiz bir şekilde sunulması, hizmetlerden yararlanılmasını da kolay bir hale getirmiştir. 4C'liler için e devlet üzerinden kullanıma sunulan ve sizlerin de yararlanabileceği hizmetlerin listesi ise şöyledir;

Listede de görüldüğü üzere banka, adres değişikliği de online olarak yapılabilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:2207.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more