Reklamsız Sözcü

31 Aralık 2015 okullar tatil mi?

31 Aralık 2015 yarın okullar tatil mi? 31 Aralık 2015 Perşembe yarım gün mü tam gün mü tatil olacak? Kar yağışı ve yılbaşı bu soruları akıllara getirdi.

android-time 13:26 30 Aralık 2015
31 Aralık 2015 okullar tatil mi?
31 Aralık 2015 yarın okullar tatil mi? 31 Aralık 2015 Perşembe yarım gün mü tam gün mü tatil olacak? Kar yağışı ve yılbaşı bu soruları akıllara getirdi.

Yarın okullar tatil olacak mı? Öğrenci ve velilerin merak ettiği bir konu 31 Aralık 2015 Perşembe günü okullar tatil olacak mı? Yılbaşı öncesi yarım gün tatil olan 31 Aralık’ta kar yağışı ile birlikte tam güne çıkma ihtimali var. Şu ana kadar 31 Aralık 2015’de okulların tatil olması ilgili bir açıklama gelmedi.

31 ARALIK 2015 OKULLAR TATİL Mİ?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün İstanbul için yaptığı yoğun kar yağışı uyarısının ardından beklenen kar yağışı başladı. Uzmanların, kar yağışının yarın ve cuma günü de etkisini sürdüreceğini bildirmesi ‘yarın okullar tatil edilecek mi?’ sorusunu akıllara geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve meteoroloji uzmanlarının yoğun kar uyarılarına rağmen henüz İstanbul Valiliği’nden yoğun kar yağışına karşı alınacak önlemlerle ilgili bir açıklama yapılmadı. Valilik velilerin ve öğrencilerin beklediği kar tatiliyle ilgili henüz resmi bir açıklamada bulunmadı.

OKULLARA KAR TATİLİ

Samsun'un Ayvacık İlçesi'nin tamamı, Salıpazarı İlçesi'nde bazı köyler ile Canik İlçesi'nde taşımalı eğitim veren okullarda yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Salıpazarı İlçesi Tahnal ve Konakoren köyleri ile Canik İlçesi'nde taşımalı eğitim veren okullarda ve Ayvacık İlçesi'nin tamamında yoğun kar yağışı nedeniyle eğitimin bir gün tatil edildiği duyuruldu.

Çorum’da yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki tüm okullar bugün ve yarın tatil edildi. Yurdu etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle Çorum’da da eğitime ara verildi. Çorum Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, bugün ve yarın kar yağışı nedeniyle merkez ve ilçelerde ilk ve orta dereceli tüm okulların tatil edildiği, ayrıca tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelede iki gün izinli verildiği ifade edildi.

KAR YAĞIŞINA UZMANLARDAN UYARI

Meteoroloji uzmanı Hüseyin Öztel, yaptığı açıklamada, Çarşamba, Perşembe ve Cuma gecesi yoğun bir kar yağışının beklendiğini belirterek, trafiğe çıkacak sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı. Marmara Bölgesi’nin bazı kesimlerinde 60 saatte toplam 60 cm kar yağışı görüleceğini aktaran Öztel, özellikle İstanbul’da yarın öğle saatleri itibariyle yoğun kar yağışının etkili olacağını bildirdi.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more