Reklamsız Sözcü

Adliye önünde kalaşnikoflu çatışma!

Adliye sarayı önünde davalı iki grup arasında kalaşnikof, pompalı tüfek ve tabancalar konuştu.

android-time 18:04 23 Temmuz 2015
Adliye önünde kalaşnikoflu çatışma!
Adliye sarayı önünde davalı iki grup arasında kalaşnikof, pompalı tüfek ve tabancalar konuştu.

Kars’da meydana gelen olayda, cinayet davasının görüldüğü Kars Ağır Ceza Mahkemesi önünde bir grup, diğer tarafa kalaşnikof, pompalı tüfek ve tabancalarla saldırıda bulundu. Olayda biri avukat 3 kişi yaralanırken, 12 kişi de gözaltına alındı.

Olay, bugün saat 16.00 sıralarında Yenişehir Mahallesi, Ali Gaffar Okkan Bulvarı üzerindeki adliye sarayı önünde meydana geldi. Erzurum’un Horasan ilçesine bağlı Yeşilyurt köyü ile Sarıkamış’ın Balıklı köylüleri arasında daha önce meydana gelen arazi kavgası nedeniyle görülen cinayet davası sonrası olay çıktı.

Kayseri'de çatışma: 4 yaralı

Kayseri’de çatışma: 4 yaralı

Cinayette bir kişinin hayatını kaybettiği Balıklı köylüleri, duruşma sonrası Yeşilyurt köyünden duruşmayı izlemek için gelen aileye kalaşnikof, pompalı tüfek ve tabancalarla ateş açtı. Saldırıda Yeşilyurt köylülerinin avukatı Erzurum eski Baro Başkanı Faruk Terzioğlu bacağından, köyden Hikmet Aras göğsünden vuruldu. Ağır yaralanan 2 kişi Kars’taki hastanelere kaldırıldı. Saldırıda adliyenin camlarının kırılması nedeniyle bir personel de yüzünden yaralandı. Silahlı saldırı sonrası çok sayıda özel hareket, çevik kuvvet ekipleri olay yerine geldi. Yaralılar ambulanslarla hastanelere kaldırılırken, Balıklı köyünden 9, Yeşilyurt köyünden ise 12 kişi gözaltına alındı. Bu arada olay yerinde 2 kalaşnikof, 2 pompalı tüfek 4 de tabanca ele geçirildi. Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more