Reklamsız Sözcü

Ankara Büyükşehir İtfaiyesi’nden kurtarma rezaleti

Ankara Beşevler'de çatı tamirine çıkan usta kalp krizi geçirince sonrasında yaşananlar kurtarma rezaletine dönüştü.

android-time 20:54 9 Aralık 2015
Ankara Büyükşehir İtfaiyesi’nden kurtarma rezaleti
Ankara Beşevler'de çatı tamirine çıkan usta kalp krizi geçirince sonrasında yaşananlar kurtarma rezaletine dönüştü.

Kalp krizi geçiren işçiyi arkadaşı aşağı düşmekten son anda önlerken, sonrasında yaşanan kurtarma rezaleti kameralara yansıdı.

Foto: CİHAN Kalp krizi geçiren işçinin başına gelmeyen kalmadı.

Kameraların kaydettiği görüntülerde vatandaşın aşağı indirilme çalışmaları, olayı seyreden vatandaşlar tarafından tepki topladı. Olay yerine gelen 112 sağlık ekipleri yardım için çatıya çıktı. Ancak kriz geçiren hastayı aşağı indiremedi. Olay yerine çağrılan itfaiyenin ise önce merdiveni açılmadı, ardından sepete sedye yerleştirilemedi. Yapılan telefon trafiği sonrası merdiven açıldı. Merdivenleri açılan itfaiyenin bu defa hasta yatırılacak aparatının olmadığı anlaşıldı. İkinci itfaiye aracından hasta yatması için kullanılan aparat yukarı çıkartıldı. Hasta itfaiyeye alındı. Ancak itfaiye hastayı sabit tutmak için uzun özel kurtarma ipi kullandı. Sabit şekilde bağlanan Mahmut isimli vatandaş uzun uğraş sonucunda kalp krizi geçirdiği çatıdan indirildi.

Foto: CİHAN Ankara İtfaiyesi’nin kurtarma opersoynu rezalete dönüştü.

Yaşananlar, çevredeki vatandaşların tepkisine neden oldu. Melih Duran isimli vatandaş, şahsa yardımcı olmak için hastanın yanına çıktıklarını anlattı. Duran, gelişen olayları şöyle anlattı: “Hasta önce tepki vermiyordu. Daha sonra sert tepkiler vermeye başladı, kendini aşağı atmaya çalıştı. 112 geldi. İtfaiyeyi de çağırdık, bilgisini verdik. İtfaiye geldi makineyi çalıştıramadı. Makineyi çalıştırmak için telefonla bilgi aldılar. Telefonla bilgi alıp ‘Kardeşim bu makine nasıl çalışıyor' dediler. Yaklaşık 40 dakikadır itfaiye merdivenleri açmak için uğraşıyor. Ambulans ekipleri şoförleri de dahil yukarıda. Ama itfaiye hala aşağıda.”

Kalp krizi geçirdiği belirlenen hasta, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.CİHAN

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 21:5609.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more