Reklamsız Sözcü

Ankara’da elektrik neden kesiliyor?

Gök, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın yanıtlaması istemiyle TBMM'ye soru önergesi verdi

android-time 14:14 2 Aralık 2015
Ankara’da elektrik neden kesiliyor?
Gök, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın yanıtlaması istemiyle TBMM'ye soru önergesi verdi

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şu soruların yanıtını istedi:

“ENERJİSA BAŞKENT Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi abonelere enerji taşıma işinde ilçeler itibariyle son 5 yıl içinde kaç taşeron firması ile çalışmıştır?
İçinde bulunduğumuz yıl itibariyle kaç taşeron firma aktif durumdadır?
Taşeron firmaların tamamladıkları iş hacmi firma ve yıllar itibariyle ne kadardır? Bu işlerin tamamlanması sürecinde işin sözleşmeye bağlı süresi açısından zaman aşımı yaşanmış mıdır?
Yaşanmışsa gecikmeye neden olan bu durumlar nedeniyle söz konusu firmalara ceza uygulanmış mıdır?
Son 5 yılda Ankara ilçelerinde ortaya çıkan arıza sayısında artış olmasının yanı sıra, arızalara müdahalede de gecikmeler yaşanmasının nedeni nedir?
Programsız elektrik kesintileri yapılmasından, arızalara geç müdahale edilmesinden ve muhtelif nedenlerle cadde ve sokaklar boyunca yapılan kazılarla açılan çukurların uzun süre açık kalmasından dolayı okulların, sağlık kuruluşlarının, esnafın büyük zarar gördüğü, yurttaşların çukurlar nedeniyle kaza geçirme tehlikesi yaşadığı, esnafın dükkânına malzeme naklinde kamyonların yanaşamaması nedeniyle zorlandığı gerçeği karşısında görülen mağduriyetleri nasıl gidermeyi düşünüyorsunuz?
Gerek arızalarla, gerekse programsız kesintilerle abonelerin elektronik cihazlarında meydana gelen bozulmalarla ortaya çıkan zararı gidermek konusunda niçin direnç gösterilmektedir?
Son 5 yılda zarar gören elektronik almaçlar nedeniyle zarar tazmini talebinde bulunan abone sayısı nedir? Bu abonelerden kaçının talebi uygun bulunmuştur? Bu abonelere ödenen tazminat tutarı ne kadardır?”

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more