Reklamsız Sözcü

Araç Borç Sorgulama Online İşlem Merkezi

Araç borç sorgulama işlemleri sayesinde kişiler araçlarının borç durumunu takip edebilir. Araç borç sorgulama detayları haberimizde.

android-time 08:54 28 Aralık 2015
Araç Borç Sorgulama Online İşlem Merkezi
Araç borç sorgulama işlemleri sayesinde kişiler araçlarının borç durumunu takip edebilir. Araç borç sorgulama detayları haberimizde.

Araçların vergi ve trafik cezalarının kontrol edilmesi için aracsorgulama.net sitesinde yer alan araç borç sorgulama yazısında da anlatıldığı gibi EGM ve GİB resmi internet siteleri kullanılmalıdır. GİB ve EGM aracılığı ile yapılan sorgulamalarda güncel borç durumu öğrenilebilir. Üstelik hizmetler tamamen ücretsizdir.

Motorlu Taşıt Vergisi Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme

Araç vergisi gibi durumlar için yapılacak araç borç sorgulama işlemlerinde Gelir İdaresi Başkanlığı internet vergi dairesi kullanılmalıdır. Sitede yer alan motorlu taşıtlar bölümüne tıklandıktan sonra kişilerin ekranda yer alan seçimleri yapması gerekir. Böylece sorunsuz bir şekilde araç borç sorgulama işlemleri sonuçlandırılabilir. GİB sitesinde yapılması gereken seçim şöyledir;

Seçim sonrasında açılan yeni ekran ise şöyledir ve bu ekranda kişilerin “Motorlu taşıt sorgulaması ve kredi kartı ile ödeme” seçeneğini seçmesi gerekir.

Seçim sonrasında açılan yeni ekran ise bir formdur. Formun doldurulması sonrasında kişilerin trafik cezası ve vergi borçlarına erişim sağlanabilir. Araç borç sorgulama için son olarak bu formun doldurulması yeterlidir.

Trafik Ceza Borcu Sorgulama

Araç borç sorgulama işlemlerinde trafik cezası konusunda bilgi alacak kişilerin aracsorgulama.net sitesinde yayınlanmış olan trafik cezası sorgulama yazısında da geçtiği gibi Emniyet Genel Müdürlüğü sitesinden bilgi alması gerekir.

Farklı siteler üzerinden yapılacak sorgulama işlemleri sayesinde araçlar üzerinde herhangi bir borcun olup olmadığı kontrol edilebilecektir. Bu bakımdan herhangi bir sorun yaşanmaması adına araç borç sorgulama yapılabilecek tüm internet sitelerinin kullanılması gerekmektedir. Yapılacak tüm işlemler ücretsiz bir şekilde kullanımda olduğundan dolayı herhangi bir bedel ödenmesine gerek kalmadan araç borç sorgulama konusunda işlemler tamamlanabilmektedir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:2507.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more