Reklamsız Sözcü

Araç Ceza Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araçları üzerinde kayıtlı ceza olup olmadığı, trafik cezası sorgulama yapılarak öğrenilir. Peki trafik cezası sorgulama nasıl yapılır?

android-time 14:03 16 Aralık 2015
Araç Ceza Sorgulama Nasıl Yapılır?
Araçları üzerinde kayıtlı ceza olup olmadığı, trafik cezası sorgulama yapılarak öğrenilir. Peki trafik cezası sorgulama nasıl yapılır?

Araç sahipleri tarafından yapılan trafik cezası sorgulama sayesinde cezaların güncel durumu görülerek, gerekli işlemler yapılabilir. Trafik cezası sorgulama sonrasında ödeme imkânı da sağlandığından dolayı kişiler sadece güncel ceza bilgilerini öğrenmekle kalmayıp cezalarını ödeyebilir.

GİB’İN TRAFİK CEZASI SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

GİB Trafik Cezası Sorgulama

Tramer.gen.tr sitesinin hazırldığı Araç Ceza Sorgulama rehberine göre GİB trafik cezası sorgulama işlemlerinde motorlu taşıtlar vergisi sorgulama ile aynı işlemler yapılmaktadır. GİB trafik cezası sorgulama için ilk olarak ana sayfadaki motorlu taşıtlar vergisi seçimi yapılmalıdır. Ardından kişilerin doldurması gereken bir form ekranda görülür. Bu form şöyledir;

Ekrandaki formda kişilerin detaylı bilgileri istenirken, sadece kimlik bilgileri değil aynı zamanda araç bilgilerinin de girilmesi gerekir. Belirtildiği gibi bilgi girişi yapılması sonrasında ise ekranda yer alan trafik cezası menüsü aracılığı ile kişiler kolay bir şekilde GİB trafik cezası sorgulama yaparak, ceza durumunu kontrol edebilir. Ücretsiz bir şekilde kullanıma sunulan GİB trafik cezası sorgulama sayesinde herkes güncel cezalarını öğrenebilir. Ayrıca diğer sorgulama işlemleri için Sorgulama.biz sitesinin hazırlamış olduğu araç sorgulama sayfasına bakabilirsiniz.

EGM Trafik Cezası ve Otopark Sorgulama

EGM trafik cezası ve otopark sorgulama işlemlerinde kişilerin Emniyet Genel Müdürlüğü sayfasında yer alan uygulamadan yararlanması gerekir. Uygulamanın ana sayfası aşağıdaki gibidir;

Görselde de görüldüğü gibi kişileri ilk olarak kimlik bilgilerini sisteme girmesi gerekir. Doğru bilgilerin kullanılarak giriş yapılması sonrasında ise kişilerin yeni bir menüden seçim yapması gerekir. Bu menü ise şöyledir:

Bu bölümden istenildiği gibi seçim yapılarak, sonuçlara ulaşılabilir. Kişiler trafik cezalarından otoparka çekilen araca kadar trafik ile ilgili pek çok konuda bilgi alabilir durumdadır. Bu açıdan ihtiyaç halinde belirtilen adımların takip edilmesi yeterlidir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 13:2820.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more