Reklamsız Sözcü

Araç Ceza Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araç ceza sorgulama işlemlerinde EGM ve GİB sistemleri kullanılır. İlgili sistemler sayesinde kişiler tüm araçlar için araç ceza sorgulama yapabilir.

android-time 09:12 22 Aralık 2015
Araç Ceza Sorgulama Nasıl Yapılır?
Araç ceza sorgulama işlemlerinde EGM ve GİB sistemleri kullanılır. İlgili sistemler sayesinde kişiler tüm araçlar için araç ceza sorgulama yapabilir.

Araç ceza sorgulama için plaka ve ruhsat bilgilerine gerek duyulur. Bu nedenle gerek EGM gerekse de GİB üzerinden araç ceza sorgulama yapıldığında mutlaka gerekli bilgiler bilinmelidir. Araç ceza sorgulama konusunda en çok kullanılan sistem EGM'dir. EGM üzerinden siz de ücret ödemeden araç ceza sorgulama yapabilirsiniz.

EGM TRAFİK CEZASI SORGULAMA VE ÖDEME SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

EGM Trafik Cezası ve Otopark Sorgulama

Aracsorgulama.net sitesindeki EGM araç ceza sorgulama yazısında anlatıldığı gibi Araç ceza sorgulama için EGM'yi tercih eden kişiler ilk olarak aşağıdaki gibi bir ekrana erişim sağlar.

Bu ekranda kimlik bilgileri girilmelidir. Bilgilerin doğru bir şekilde girilmesinin ardından ikinci bir menü açılır. Bu menü ise şöyledir;


Trafikcezasorgulama.net bilgi paylaşım blog sitesinde araç trafik cezası sorgulama için ulaşılan ekranda otopark sorgulama gibi işlemlerin yapılacağı anlatılmaktadır. Resimde de görüleceği üzere 4 farklı seçenek sunulmaktadır. Kişiler araç ceza sorgulama için araç plakasına yazılan ceza sorgulama seçeneğini seçmesi gerekir. Seçim sonrasında ise yeni bir form daha açılır. Bu form ise şöyledir;


Son bilgi giriş sonrasında ise trafik cezaları ile ilgili detaylar ekranda yer alır. Kişiler yayınlanan cezaları inceleyerek bilgi alabilir.

GİB Trafik Cezası Sorgulama

GİB araç ceza sorgulama sayfasında da aynı şekilde sorgulama adımları takip edilmedir. Araç ceza sorgulama GİB üzerinden yapıldığında da yine farklı formların doldurulması gerekir. Tüm adımların geçilmesinin ardından ise trafik cezaları ile ilgili detaylar ekranda yer alır. GİB üzerinden yapılan işlemlerde kişilerin trafik cezalarını ödemesi de mümkündür. Ekranda yer alan kredi kartı ile ödeme bağlanışı ile ödeme de yapılabilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 08:4528.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more